Ajax supporters-club „de Ajacied" De gebeurtenissen tijdens Ajax-Feyenoord deden vele mensen vertwijfeld naar het hoofd grijpen. Onvoorstelbaar dat iemand thuis zo'n bom in elkaar gaat zetten met de intentie om deze tijdens een voetbalwedstrijd te gaan gooien. En nu was de haat voor de supporters van de tegenpartij blijkbaar intenser dan het verlangen om de wedstrijd 'spectaculair' te laten staken, anders waren de bommen misschien wel in een vol strafschopgebied terecht gekomen. De opmerking van de algemeen directeur van onze voetbalvereniging Ajax: 'waar gaan we naar toe als supporters elkaar gaan bestoken' ontlokte Nico Scheepmaker tot de opmerking, dat dhr. Van Eijden maar eens naar voetbal moest gaan kijken. En misschien zit hier toch een grote waarheid in. Bij binnenkomst bleek het stadion angstig vol te zijn en bleken er vele kaarthouders voor zitvakken uiteindelijk terecht te komen in staanvakken. Want er was geen plaats meer. Allereerst vragen wij ons af, hoe het mogelijk en verantwoord leek om de vakken naast de Feyenoord fanaten te vullen met Ajax supporters. Een deel van de F- Side bevond zich ook nog op vak P en voordat de ME er tussen ging staan, hadden er al de nodige schermutselingen plaats gevonden. Daarbij bleken zwarthandelaren pakken kaarten in het bezit te hebben, hetgeen ook de nodige vraagtekens zet bij de distributie van toegangsbewijzen. Qua organisatie zat een en ander niet goed in elkaar en dan kun je je terecht afvragen, in hoeverre er uit vorige gebeurtenissen lering wordt getrokken. En dat gaat niet alleen voor Ajax en de Amsterdamse politie op, maar dat geldt eigenlijk voor de hele Nederlandse voetbalwereld. Inmiddels is wel duidelijk, dat we hard aan een nieuw, veilig stadion toe zijn. En daar werkt het bestuur dan ook aan. De schitterende maquette, die we bij Michael van Praag te zien kregen, geeft ons vertrouwen in de hopelijk niet te verre toekomst. Inmiddels moeten we weer verder en waren we verbaasd, toen via persberichten werd geopperd, dat Ajax enkele uitwedstrijden wil gaan spelen tegen Engelse clubs. We hoorden al zeer enthousiaste reacties over het definitief regelen van het Engelse probleem en dat je met Olau voor een paar centen aan de overkant bent. Volgens onze mening mag je zelfs geen seconde denken aan wedstrijden in Engeland, nu je door de UEFA geschorst bent. De ogen van heel Europa zullen daarop gericht zijn en als er ook maar iets plaatsvindt, is het definitief over. Dat bedoelen we ook met het lering trekken uit bepaalde gebeurtenissen. Van harte onderschrijven we de mening van Van Eyden, dat we op het absolute nulpunt zijn beland met het voetbalvandalisme. Juist daarom is het nu absolute noodzaak dat er verstandig wordt gehandeld en dat veiligheid voor alles gaat. Ook voor financieel gewin, want dat weegt hier nooit tegen op. Gelukkig vielen er nog geen doden bij Ajax-Feyenoord, maar wat zaten we er dicht bij! Als supportersclub is het een uiterst moeilijke periode en we doen nogmaals een beroep op allen het gezonde verstand te laten werken, voorzover aanwezig. Zet de escalarende tendens zich voort, dan kan dit de definitieve genadeklap zijn voor het voetbal en dat kunnen, zullen en willen we niet accepteren. Onthutsend is ook, dat veel zaken totaal op de kop worden gezet tegenwoordig. De logische reactie van Ajax op het verzoek van de stavengooier om z'n straf bij Ajax uit te mogen werken was een afwijzende. 'Een gemiste kans' noemt zo'n advocaat dan dat besluit. Hoe komt de stakker er op. Feyenoord—Den Haag zonder publiek; supporters willen gaan protesteren, 'omdat Den Haag altijd de dupe is'. Waanzin ten top, wat nog gevoed wordt door Co Adriaanse, de trainer. Laten we er verder maar geen woorden meer aan vuil maken; we worden er even niet goed van. Lering trekken uit gebeurtenissen en voor alles uiterste veiligheid, dat moet nu het motto zijn. Sterkte daarbij, bestuurders! En misschien kunnen de heren voetballers en trainers eens iets gaan doen aan de aantrekkelijkheid van het gebodene op het veld. De tweede helft van Ajax-Feyenoord was ook daar een tragisch nulpunt, wat logisch beantwoord werd door het publiek met het scherpste fluitconcert ooit na een topper gehoord. Een boeiende wedstrijd geeft veel meer rust op de tribunes dan welke maatregel ook. BESTELNU VOOR DE ECHTE SUPPORTER Een SPIEGEL van UW EIGEN VOETBALCLUB met embleem in clubkleuren geëtst. Afm. 30 x 24 cm, incl. lijst. De spiegel is te bestellen door over making van f 56,50 t.n.v. Glastron BV op rek.nr. 52.79.28.372, onder vermelding van uw naam, adres en uiteraard UW CLUB, en zal na 3 weken bij u worden bezorgd (porti excl.). GLASTRON BV „de Spiegelspecialist" (040) 41 04 61 11 AJAX IS ONZE GLORIE - AJAX IS ONZE CLUB

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 11