lh uiillem/ J r H Y 'T SCi fff henome m worm letl ALS KWALITEIT DE KANS KRIJGT. W bondentechniek P; f] Dan gaan we weer eens ouderwets genieten. Dat staat vast. Wanneer kwaliteit aan vakmanschap wordt gekoppeld, scoren we. Gegarandeerd! En dat geldt niet alléén voor voetbal. Uw bandenvakman weet wat het betekent een uitgebalan ceerd team van kwaliteitsbanden te hebben. De vele voordelende besparing op benzine en autokosten, het veiligheidsaspekt enz. Vraag 't hem maar eens. Jan van Galenstraat 4 Centrale Markt Amsterdam Tel. (020) 822238 of 823427 \\\\w Wie een jaar geleden zou hebben voorspeld dat bondscoach Thijs Libregts twaalf maanden later niet om Johnny van 't Schip heen zou kunnen, zou meewarig zijn aangeke ken. Johnny "De Tulp'' van 't Schip hing er als een wat verlept kelkje bij en straalde niets uit van het hem op het lijf geschreven elan uit. Een mistroostig seizoen, zonder veel oplevingen deden de kenners het hoofd schudden. Zou de vroegere vorm van de ranke vleugelspeler ooit nog eens terugkomen? Zo vroeg men zich af. De wegen van Koning Voetbal zijn ondoorgrondelijk. Dat bleek nog weer een keer in dit seizoen. Vanaf het eerste moment dat Johnny van 't Schip in het nieuwe voetbal jaar de groene rechthoeken betrad deed hij dat weer met uitstraling en allure. Linksachters werden soepeitjes op het verkeerde been gezet en de Schippi- aanse voorzetten tolden weer levens gevaarlijk in de doelmond. "Vorm", het blijft een vreemd, moei lijk definieerbaar fenomeen. Hoe krijg je het, hoe raak je het kwijt? Het zijn vragen zonder duidelijke antwoorden. Ook Johnny zelf kan geen pasklare verklaring geven voor de hervonden vorm. "Ja, 't is moeilijk te zeggen... Vorig jaar lukte het gewoonweg niet en nu voetbal ik veel relaxter, minder ver krampt. Maar wat het geheim van die verandering is, ik zou het echt niet kunnen zeggen. Ik denk dat het voor al een mentale zaak is. Het zit tus sen je oren om het zo maar te noe men. Vorig seizoen speelde ik tegen mijn natuur in. Ik dacht teveel na bij wat ik ging doen en dat had tot gevolg dat ik dingen deed die ik normaal niet deed. Nu gaat het allemaal auto matisch, ik ben frisser van gedachten en heb meer overzicht. Misschien komt het ook omdat ik een heerlijke vakantie heb gehad. Ik heb me werkelijk een paar weken hele maal kunnen losmaken van het voet bal en daarom voelde ik me vanaf de eerste training erg lekker. Dat vreemde ding, vorm, was er ook meteen en dat heb ik vast kunnen houden." Positioneel speelt Johnny van 't Schip ook anders dan de laatste paar jaar het geval was. Van een rech terspits die een verbond had geslo ten met de krijtlijnen is hij nu een vleugelspeler geworden die de vrij- Van 't Schip:"Vroeger stond ik vast aan de zijlijn. Die plaats moest ik be zet houden en daar konden de ver dedigers zich uiteraard helemaal op instellen. Er zat geen variatie in en dat beperkt je eigen mogelijkheden ook. Kreeg ik de bal in mijn voeten dan had ik vaak het idee dat ik een aktie moest maken omdat het publiek dat van mij verwachtte, terwijl ik zelf zag dat er weinig kans van heid heeft om op avontuur te gaan. Daardoor maakt hij bok ruimte voor de mannen achter hem, Aron Winter en Danny Blind. Die wisselingen van positie maken het de verdedigers lastiger dan voorheen. 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 5