AJAX 2, HET GOEDE VOORBEELD Administratie Middenweg 401 1098 AV Amsterdam Tel. 020-946515 6654440 UITGAVE Frisch Drukkerijen BV Duivendrechtsekade 87-88 1096 AJ Amsterdam Tel. 020-930865 Telex 10299 TEKST Inter Football Hoger Einde Zuid 6/7 1190 AB Ouderkerk a/d Amstel Tel. 02963-4441 Telex 12337 ADVERTENTIE-ADRES Target Planning Singel 372 1016 AH Amsterdam Tel. 020-259517 240789 Fax: 020-381725 FOTOGRAFIE: Jan Onclin, Louis van de Vuurst e.a. Een even triest als symbolisch beeld na de treurige afloop van Ajax-Austria Wien. Eenzaam treurt een Ajax-supporter op Vak m van de Reynoldstribune over de rampspoed die zich even daarvoor heeft voltrokken. Tienduizenden Ajax-liefhebbers werden op woensdagavond 27 september de dupe van de dwaze agressie van een kleine groep zich supporters noemende bezoekers. Door de wantoestanden bij Ajax-Austria Wien werd de club het recht op Europees voetbal ontnomen. Twee weken geleden troffen de twee de elftallen van Ajax en Feyenoord elkaar in een dubbele ontmoeting. De eerste "klassieker" op tweede elftal-niveau vond plaats op dinsdag 3 oktober. Plaats van handeling het terrein "Varkenoord" in Rotterdam waar de jeugd en het tweede elftal van Feyenoord hun thuiswedstrijden spelen. "De eerste helft was matig", vertelt leider Nol Boerkoel. "Een vrije trap van Danny Muller bracht ons op een 1-0 voorsprong en na de rust bleek de donderspeech van trainer Bob Haarms effekt te hebben gehad. De kwaliteit van ons spel ging omhoog en uit een voorzet van Michel Kreek kopte Ron Willems Ajax naar 2-0. Het had zelfs 3-0 kunnen worden, maar de penalty van Danny Muller trof geen doel. Vlak voor tijd kwam Feyenoord nog tot scoren maar op de overwinning viel niets af te din gen. Nogmaals, het spelpeil was niet zo hoog maar er werd, zeker in het tweede gedeelte, hard gewerkt." Twee dagen later troffen Ajax en Feyenoord elkaar opnieuw. Nu in De Meer in het kader van de Beloften- kompetitie. Na een ruststand van 0-0 daverde Ajax na de thee met 5-0 over de Rot terdamse leeftijdgenoten heen. We laten andermaal leider Boerkoel aan het woord over deze wedstrijd: "Eigenlijk was de eerste helft een ko pie van die in Rotterdam, twee dagen eerder. Het niveau was van matig ge halte, maar na de rust rolde Ajax Feyenoord met groot elan op. Er werd goed gevoetbald en de vijf goals gaven de krachtsverhoudingen goed weer." Die tweede Ajax—Feyenoord startte Ajax in de volgende opstelling: doel: Sjaak Storm; achter van rechts naar links: Den Ouden, Vink, Goossen en Smits; midden: ühlenbeek, Scholten en Gerver; voor: De Haas, Willems en Kreek. Na de pauze speelde Michael Mols voor Marciano Vink die daags daar voor met het elftal van Jong Oranje had gespeeld. De doelpunten kwamen als volgt tot stand: 1-0 Stanley de Haas na een voorzet van Michel Kreek; 2-0 een benutte strafschop van Danny den Ouden; 3-0 Michael Mols na opnieuw een voorzet van Michel Kreek; 4-0 linksachter Guide Smits na een aan val over rechts; 5-0 Jan Gerver die een kombinatie met Michel Kreek af werkte. Komende dinsdag, 24 oktober, speelt Ajax 2 in Haarlem tegen de club van diezelfde naam-. Haarlem hoort, met Ajax, Sparta en FC Utrecht, tot de toonaangevende clubs in de Reserve Divisie. Op 26 oktober reist Ajax 2 naar Brugge om daar in de Beloftenkom- petitie te spelen tegen Club Brugge. Op 31 oktober is het elftal van trainer Bob Haarms weer in De Meer te be wonderen. Op die dinsdagavond (aanvang 19.30 uur) voetbalt Ajax 2 tegen FC Utrecht 2. ledereen is van harte welkom op de Reynoldstribune en de toegang is, als altijd, gratis. geschorste-talenten Bryan Roy en Marciano Vink kunnen. Ajax bezit genoeg begaafdheid en bluf om Feyenoord voor de zesde achtereenvolgende keer te verslaan. Maar dan moet vanmiddag wel alles worden gegeven. Fidelio Strafschop! FC Utrecht-verdediger Lettinck heeft Pal Fischer de benen onder het lijf van daan geschopt. Het vervolg bracht Ajax meer leed dan vreugde. De door scheidsrechter Hans Reygwart toegewezen strafschop werd door Mark Verkuijl gemist (Van Ede stopte de penalty) en Pal Fischer moest niet veel later geblesseerd uitvallen. 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 4