Jaap van Praag-tribune officieel geopend 'WEVOOBZH augustus tst? De vaste bezoekers van de Eretribu ne bij de thuiswedstrijden van Ajax waren er al aan gewend. De "Eretri bune" heette voor hen al geruime tijd de "Jaap van Praag-tribune". Maar op dinsdagavond 3 oktober werd Ajax' hoofdtribune officieel gedoopt met de naam van de legen darische clubvoorzitter, Jaap van Praag. Een selekt gezelschap genodigden, familieleden, naaste vrienden en col lega's van wijlen Jaap van Praag, waren die dinsdag present bij de offi ciële plechtigheid die door Amster dams burgervader Ed van Thijn werd verricht. Na speeches van Ajax-vice voorzitter André Kraan, KNVB-voorzitter Joop van Marle en de heer Van Thijn was het moment aangebroken waarop de burgemeester de onder Ajax-vlaggen verscholen naam van de tribune, aan de gevel van de Ajax-administratie openbaarde. Met het veranderen van de eretribu ne in de "Jaap van Praag-tribune" wordt een Ajax-man geëerd die op bijzondere wijze zijn stempel drukte op een tijdperk. In juli 1964 hanteerde Jaap van Praag de voorzittershamer van de AFC Ajax als opvolger van de heer Melchers. vrij besloten sfeer waarin de opening van de Jaap van Praag-tribune plaatsvond gaf gelegenheid tot een ontspannen onderonsje tussen Amsterdams burgemeester Ed van Thijn en de familie Van Praag. Links de huidige Ajax-voorzitter Michael van Praag, zoon van de in 1987 overleden Jaap van Praag. Rechts naast de heer Van Thijn mevrouw Pia van Praag, weduwe van de vroegere erevoorzit- ter, en haar dochters Beryl en Pamela. Onder zijn bezielende leiding werkte Ajax zich naar de wereldvoetbaltop. Na veertien jaar voorzitterschap leg de Jaap van Praag in 1978 zijn funk- tie neer. Als echte clubman én als erevoorzitter bleef Van Praag uiter aard een graag geziene gast in het Ajax-bastion. Ook bleef Jaap van Praag aktief binnen commissies van de KNVB en de UEFA. In de zomer van 1987, kort voor het traditionele Amsterdam-toernooi, overleed Jaap van Praag aan de ge volgen van een verkeersongeval. Door het vernoemen van de eretribu ne van het Ajax-stadion naar Jaap van Praag wordt een eminent Ajax- bestuurder en zeer aimabel mens geëerd, een onvergetelijke Ajacied. Met het laten vallen van de Ajax-vlaggen op de gevel van het stadion openbaart burgemeester Ed van Thijn de naam "Jaap van Praag-tribune", de nieuwe naam van de hoofdtribune ter nagedachtenis aan de vroegere voorzitter en erevoorzitter. 12

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 12