etiketten, folders, posters, periodieken, showcards, affiches, billboards en fotokaarten. DRUKWERK Frisch Drukkerijen B.V. De stadions In Italië wordt momenteel alles in het werk gesteld om de twaalf stadions waar de WK-wedstrijden worden gespeeld op tijd klaar te hebben. Tot leedwezen van het organisatie-committee verloopt de bouw en de renovatie van de voetbaltempels niet in alle gevallen volgens schema. De grootste problemen treft men aan in Rome, waar het Stadio Olimpico, vrijwel geheel vernieuwd wordt, en in Turijn, waar een volledig nieuw stadion aan de rand van de stad wordt opgetrokken. Voor de eerste keer in de geschiedenis van het toernooi om de wereldbeker zal er gespeeld worden in stadions met louter genummerde zitplaatsen. Deze bijzonder heid hoorde niet tot het eisenpakket van de FIFA maar de Italiaanse organisatie be sloot het zo te doen om de toeschouwers zoveel mogelijk comfort te bieden en de stadions te laten voldoen aan de eisen van het voetbalspektakel in het jaar 2000. De twaalf plaatsen met hun (nieuwe) stadions waar het WK-voetbal haar beslag zal krijgen zijn de volgende: Rome Stadio Olimpico 85.000 plaatsen Florence Stadio Comunale 55.000 plaatsen Napels Stadio San Paolo 75.000 plaatsen Bari Stadio della Vittoria 58.000 plaatsen Verona Stadio Bentegodi 45.000 plaatsen Udine Stadio dei Friuli 40.000 plaatsen Cagliari Stadio San Elia 42.000 plaatsen Palermo Stadio la Favorita 38.000 plaatsen Turijn Stadio Comunale 70.000 plaatsen Genua Stadio Luigi Ferraris 40.000 plaatsen Milaan Stadio Giuseppe Meazza 80.000 plaatsen Bologna Stadio Renato dall'Ara 40.000 plaatsen Televisie De RAI, de officiële omroep voor de WK eindronde, is bezig met de bouw van het IBC (International Broadcast Centre) gebouw, vlak buiten Rome in Grottarossa. Het IBC zal ter beschikking staan aan de meer dan 3.500 radio en televisie journalisten en hun technici die het toernooi volgen. Het IBC is het vertrek- en aankomst punt van alle audio- en videosignalen van en naar de stadions, spelershotels en trainingsvelden. Het mediacentrum wordt op 24 mei 1990 officieel geopend. In het gebouw bevinden zich niet al leen televisiestudio's maar ook een grote lunchruimte, twee restaurants en uiteraard een vertaalcentrum en een accreditatiebureau. Costa Rica, een verrassing "Het Zwitserland van de Caraiben", zo wordt Costa Rica wel genoemd en het geeft een indicatie over de economi sche kracht van het Midden-Ameri kaanse land, zeker in verhouding tot de vaak arme buurlanden. Op voetbal- gebied is Costa Rica een land met progressie. Op de Olympische Spelen van Los Angeles was Costa Rica van de partij en viel daar onder meer op door in de voorronde Italië te verslaan met 1 -0. In de Centraal-Amerikaanse finale-groep is Costa Rica al uitge speeld en leidt met elf punten. Het moet wel vreemd lopen wil Costa Rica de eindronden in Italië niet bereiken. De stand in die groep is als volgt: 1. Costa Rica 8 5 1 2 11 10-6 2. Ver. Staten 4 2 1 1 5 4-3 3. Trinidad 4 1 3 1 5 5-4 4. Guatemala 3 1 0 2 2 3-4 5. El Salvador 4 0 1 3 1 3-8 Dit is niet het Romeinse Stadio Olimpico waar de WK-finale wordt gespeeld maar de officiële poster van het wereldkampioenschap. De poster toont het beroemde Colloseum van Rome met daarin geprojecteerd een voetbal veld. De poster werd ontworpen door de Ita liaan Alberto Burri. Vandaag, 20 augustus wordt de wed strijd Guatemala-Trinidad gespeeld. Costa Rica staat onder technische lei ding van het duo Marcin Rodriguez Ramirez - Antonio Moyano Reino. Laatstgenoemde is een Spanjaard en beide mannen hebben het nationale elf tal gebaseerd op de spelers van de drie grootste clubs van het land, Alajeulense, Saprissa en Herediano. De finale-voorronde-groep werd bereikt door in de eerste ronde Panama te ver slaan en door de diskwalificatie van de tegenstander in de tweede ronde, Mexico. Mexico werd gediskwalificeerd omdat het, in een Onder 21-toernooi van de FIFA, meerdere ongerechtigde spelers had opgesteld. De topscorer van de Costa Ricaanse ploeg is aanvaller Flores met drie doel punten, gevolgd door zijn landgenoten Coronado en Cayasso. Het spel van Costa Rica verschilt niet zoveel van de Midden-Amerikaanse landen die we eerder op WK's in actie zagen. Het spel verloopt over het algemeen traag met plotselingen oprispingen waarbij de goede techniek naar voren komt. Duivendrechtsekade 87-88 1096 AJ Amsterdam S 020 - 93 08 65 Postbus 356 1115 ZH Duivendrecht Telefax 020 - 93 60 71 9

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 9