SPARTA DIXON!) - -ik... 'Mm ;r De selektie De sterspeler De trainer Naam: RV AV Sparta Opgericht: 1 april 1988 Stadion: Spangen Capaciteit: 29.687 Voorzitter: F. Bouwer Commercieel manager: Ch. van der Steene Trainer: Rob Baan Ass. trainer en spion: Jan N ij man Shirtsponsor: Dixons Erelijst: Kampioen van Nederland in 1909, 1911, 1912, 1913, 1915 en 1959. Bekerwinnaar in 1958, 1962 en 1966 Verliezend finalist in 1971 Cijfers afgelopen seizoen: 34 9 12 13 30 42-49 (12e) Uitslag Ajax - Sparta vorig seizoen: 2-1 Ed de Goey (22) Lemmy Stevens (23) Rob Eger (23) Oni Louhannapessy (20) Ronnie Luijten (21) Lodi Roembiak (20) Marco Sas (18) John Schuurhuizen (22) Mike Snoei (25) Ben Spork (21) Piet Wijnberg (31) Ron van den Berg (29) Raymond Libregts (24) Gerard de Nooyer (20) Jan Olde Riekerink (26) Gerald Sandel (20) Michel Valke (29) Glenn Helder (20) Peter Houtman (32) Marco Jochems (19) Ronald Lengkeek (28) Dennis de Nooyer (20) Prince Opoku (20) Edwin Vurens (21) Tijdens het afgelopen seizoen keerde een echte Spartaan te rug op het oude nest. Michel Valke, de omzwervingen door de roerige voetbalwereld zat, zei Lyon adieu en trok het klas sieke Sparta-shirt weer om de schouders. Aanvankelijke bles sureproblemen stonden hem tij delijk in de weg maar toen Michel eenmaal aan het ballen sloeg bleek dat hij niets van zijn oorspronkelijke klasse was kwijtgeraakt. ü-'JjT mtn Als spelverdeler met mogelijk heden was hij jaren geleden uit Spangen vertrokken en als een leider keerde hij vorig seizoen terug. Als jong talent werd Valke al vroeg een grote toekomst voor speld. De grote verwachtingen werden niet helemaal ingelost al speelde Michel voor (toen nog) topclub Feyenoord en het aan de toekomst bouwende PSV. Ook schopte Michel Valke, die over vier dagen zijn dertigste verjaardag viert, het tot het Ne derlandse Elftal. 16 Interlands prijken er achter zijn naam. Zijn gebogen gang op het veld verbergt een klasserijke voet baller met een schitterende traptechniek en een overzicht dat boven het gemiddelde uit steekt. Vies van een doelpuntje is Valke ook niet, al is hij meer de man die zijn aanvallers (let op het Houtman-hoofd!) in stel ling brengt. In de vertrouwde omgeving van Spangen bloeit het mooie voet- balhart van Michel Valke weer op en de roemruchte Kasteel club zal nog veel plezier van de kleine-Kromme hebben. Gehandhaafd als oefenmeester van het 101-jarige Sparta is Rob Baan, de op 1 april 1943 in Rotterdam geboren trainer die een kortstondige voetbal carrière kende (die hem onder meer bij Sparta bracht) maar die als 22-jarige al het trainers vak indook. Dat was in 1965 toen hij als jeugdtrainer eerst bij Fortuna Vlaardingen en later bij -alweer- Sparta werkzaam was. Daarop volgden een zestal leerzame ja ren bij subtopper ADO/FC Den Haag. De daaropvolgende vijf seizoenen was Rob Baan ver der van huis actief. Het Venlose VW was de nieuwe werkgever en club en trainer konden het uitstekend met elkaar vinden. In Limburg bouwde Baan aan een gedegen organisatie en met na me de regionale jeugd werd met kunde begeleid. Zijn goede arbeid bij VW sprak de KNVB aan en in 1978 resulteerde dat in een dienstverband bij de KNVB. Alweer vijf jaar verbleef Rob Baan in de Zeister bossen en in die periode leidde hij zelfs één keer het grote Oranje (Nederland-Cyprus, 3-0). In 1983 verbond Baan zich aan FC Den Haag. Min of meer te rug dus op het oude nest. Drie jaar later vierde hij met zijn club het kampioenschap van de eer ste divisie. Het feit dat dat met een ongeslagen status gebeur de verhinderde niet dat de al lang dreigende breuk met voor zitter Dé Stoop hem de kop kostte. Roda JC was de vol gende club. Na één jaar trai nersschap pakte hij in Kerkrade de functie van manager op, maar toen Barry Hughes en Sparta uit elkaar gingen ver huisde Rob Baan weer naar Rotterdam-west. 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 7