De Ajax-mascotte: GERMAINE BRANK De eerstvolgende thuiswedstrijd en opeens waren we er ons van bewust dat we gedegradeerd waren. Gelukkig bleef de volledige spelersgroep bij elkaar in de Second Division en ook daardoor maakten we een fantastisch seizoen. Kampioen en goed verdienen natuurlijk. Daarna kwam er een ware uittocht. Dave Watson, Chris Woods en ook ikzelf vertrokken.' Club 'Het werd Club Brugge, 'Club' zeggen ze in België' gaat Dennis verder, 'En daar heb ik ook drie heel goede jaren gehad. In het begin was het enorm wennen na het Engelse voetbal dat ik gewend was, ik roste de ballen af en toe zomaar in paniek naar voren omdat ik dacht geen tijd te hebben. Ik ging naar Brugge toe, ook omdat ik dan Europa Cup-voetbal zou spelen. Nou, in die drie jaar heb ik in alle drie de toernooien gespeeld. Het was altijd alles of niets bij ons. In het eerste jaar bij Club verloren we uit met 4—3 van Rapid Wien en thuis werd het 3—3. Uitgeschakeld dus. Het tweede jaar speelden we UEFA-Cupvoetbal, wat een reeks wedstrijden, uit verloren we steeds dik om het thuis weer goed te maken, 2-0 verlies tegen Leningrad zetten we recht met een 4-0 overwinning thuis. Bij Rode Ster verloren we met 3-1, werd het weer 4-0 thuis. De volgende was Borussia Dortmund. In Dortmund waren we kansloos: 3—0 maar thuis wonnen we met 5-0!. Tegen Panathinaikos ging het 'normaal'. In Athene speelden we 2—2 en thuis wonnen we met 1 -0, tegen Espanol speelden we eerst thuis en de magie was meteen verbroken. We wonnen op Olympia met 2-0 maar uit kregen we een koekje van eigen deeg. Door een blunder van onze keeper verloren we in de laatste minuut met 3-0. Vorig seizoen speelden we als kampioen van België in het toernooi van de Landskampioenen. We wonnen thuis met 1 -0 van Monaco maar uit werden we van het veld gespeeld met 6-1.' Uitleenbasis Een waar heldenepos, wanneer je de Europa Cupwedstrijden van Club Brugge op een rij zet. Dat leverde vanzelfsprekend een schat aan ervaring op voor Dennis van Wijk die bij de blauw-zwarten vrijwel nooit pure flankverdediger speelde. 'Ik nam meestal één van de spitsen en omdat die regelmatig naar het midden trokken speelde ik meer centraal. Bij Brugge heb ik vaak op het middenveld gespeeld, terwijl ik ook graag mocht scoren.' Vreemd toch dat Club Brugge een zo waardevolle voetballer als Dennis van Wijk laat gaan, al is Dennis op uitleenbasis in De Meer en kan hij volgend seizoen weer door de Belgen worden opgeëist. Dennis legt uit hoe dat zo gekomen is: 'Eigenlijk wilde het bestuur van Club een spelletje spelen. Ze boden me een minder kontrakt aan, natuurlijk in de hoop dat ik daar op in zou gaan. Maar wanneer een vereniging in België dat doet kan je voor weinig geld weg. Toen Ajax kwam stond Club raar te kijken maar ze konden er weinig aan doen. Voor mij kwam het natuurlijk goed uit op dat moment, al had ik graag bij Club gebleven. Ik had het in Brugge uitstekend naar mijn zin, het is een club met een heel eigen sfeer en Mare Degryse, Kenneth Brylle en ik zijn in Brugge een café begonnen, 'Los Amigos'. Misschien dat Club bang was dat ik daar teveel tijd in zou stoppen en dat ze daarom moeilijk deden. Bij Ajax had ik aanvankelijk een trainingsachterstand. Er wordt hier veel harder getraind dan in België en ik heb een paar keer behoorlijk stuk gezeten. Het gaat ontzettend fanatiek op de training en ik vind de kwaliteit ook hoger dan bij Club, het is weer even omschakelen maar wanneer ik het veld in moet dan zal ik er stéén ook!' Aron Winter is momenteel in goede vorm. Beter dan ooit doseert hij zijn spel en het tactisch inzicht lijkt gegroeid. Hier zien we Aron de bal afschermen ten opzichte van een speler van Sporting Lissabon, tij dens het Amsterdam-tournooi. Hoewel de all-rounder nog erg jong is behoort hij wat betreft dienstjaren en ervaring al tot de routiniers van de Ajax-ploeg. In de uitwedstrijd tegen FC Den Haag bewees Arond Winter nog eens dat hij een neus voor doelpun ten heeft. Een grandioze actie van Johnny van 't Schip rondde hij zeer beheerst af. Nadat afgelopen woensdagavond de Ajax-junior Martin van Wattingen als eerste Ajax-mascotte in dit seizoen het eerste elftal van Ajax begeleidde is het vanmiddag de beurt aan zijn elftalge- noot Germain Brank. Germain is acht jaren jong en speelt dit seizoen voor het eerst in het mooie Ajax-shirt. Germain doet eerst de warming-up mee alvorens hij met de wedstrijdbal in de hand beide elftallen voorafgaat. Een hartelijk applaus van het Ajax-publiek zal ongetwijfeld zijn deel zijn. Volgens het vastgestelde kompetitie programma zou Ajax komende woens dag een bezoek moeten afleggen aan de Tukkers van FC Twente. Echter, Ajax heeft van de KNVB vrijstelling ge kregen voor die match omdat het in Spanje deelneemt aan een lucratief en leerzaam toernooi. De eerstvolgende kompetitiewedstrijd speelt Ajax derhalve weer in het eigen stadion. Op zondag 27 augustus begint om 14.30 uur de wedstrijd tegen MW. 29

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 29