VITESSE rnr^i Illl^f De trainer De selektie Het talent In Jurrie Koolhof bezit Vitesse voetballer die met recht de titel De man die na een bewogen seizoen door zijn spelers in triomf van het veld werd gedra gen nadat hij Vitesse terug had gebracht in de Eredivisie is Bert Jacobs. De op 5 april 1941 in Zand- voort geboren Jacobs is in jaren niet zo oud als zijn lange trainerscarrière (vijfentwintig jaar!) doet vermoeden. Na bij Zandvoortmeeuwen en Haarlem te hebben gevoetbald dook hij in 1964 het trainersvak in. Zijn eerste ervaringen in het profvoetbal kende hij als assistent-trainer bij ADO, ge volgd door twee jaar bij DWS. Het eerste hoofdtrainersschap was dat van De Volewijckers waarna Velox aan de beurt was. Toen aan het eind van zijn eerste Velox-seizoen DOS, Elinkwijk en Velox samensmol ten tot FC Utrecht werd Jacobs als hoofdtrainer van de verse combinatie aangesteld. Vijf mooie, avontuurlijke Utrechtse seizoenen kende Jacobs. Ja cobs' volgende club was Roda JC (zes jaar) waarna twee sei zoenen bij Willem II volgden voordat hij een jaartje de wijk nam naar Seiko Hong Kong. Terug in Nederland verbleef hij één jaar bij Sparta aan het eind waarvan Jacobs naar Fortuna Sittard verhuisde. In zijn derde Sittardse seizoen werd hij lang durig door ziekte geveld. Jacobs toonde de mentale veerkracht die hij ook van zijn spelers verlangt en kwam te rug. Het kampioenschap van Vitesse moet daarom in het bij zonder Bert Jacobs veel ge noegdoening geven. Naam: Vitesse Opgericht: 14 mei 1892 Stadion: Monnikenhuize Capaciteit: 18.000 Voorzitter: Karei Aalbers Trainer-coach: Bert Jacobs Ass. trainer: Jan Jongbloed Elftalbegeleider: Toon Huibregts Clubkleuren: geel-zwart verti kaal gestreept shirt, witte broek, geel-zwart geringde kousen. Shirtsponsor: Schoenenreus Erelijst: 1977 kampioen Eerste Divisie 1989 kampioén Eerste Divisie Cijfers afgelopen seizoen: 36 23 8 5 54 81-20 Topscorer afgelopen sei zoen: Jurrie Koolhof (13 goals) Hans Van Arum (22) Theo Bos (23) John van den Brom (22) René Eijer (26) Anne Evers (29) Raimond van der Gouw (26) Rick Hilgers (26) Marlon Keizer (20) Jurrie Koolhof (29) Martin Laamers (22) Bart Latuheru (23) Michael Madsen (24) Glenn Sonneville (29) Roberto Straal (22) Edward Sturing (26) Frans Thijssen (37) Arjan Vermeulen (20) Ronald Verwaayen (21 Raymond de Vries (24) Peter Wesselink (21 Hans Willemsen (26) "sterspeler" mag dragen. De top schutter van de Arnhemmers is sa men met een andere kanjer, Frans Thijssen, één van de Vitesse- mannen die ooit in Oranje opdraaf den. In april 1982 debuteerde Kool hof in de vriendschappelijke wed strijd tegen Griekenland, waarna nog vier uitverkiezingen volgden. Jurrie Koolhofs wieg stond in het Groningese Beerta en na als ama teur bij THOR te hebben gespeeld leerde hij bij Veendam het betaalde voetbal kennen. Zijn talent was ruw maar onmiskenbaar en zijn schut- tersinstinct en opportunisme brach ten de jonge aanvaller veelvuldig in de schijnwerpers. Het alerte Vitesse lijfde "Kooltje" in en een paar sei zoenen later volgde de grote stap naar PSV. In Eindhoven vierde de eigenzinnige Koolhof triomfen maar hij raakte er ook zwaar gebles seerd, juist op een moment dat ook de Italiaanse clubs hem in het vizier kregen. Koolhof knokte zich karak tervol terug maar PSV liet hem toch gaan. Naar FC Groningen, waar de naweëen van zijn gekwetste knie nog merkbaar waren. Vorig seizoen sloot Vitesse haar "verloren zoon" weer liefderijk in de armen. In de mixture van routine (Thijssen, Evers, Koolhof) en jonge spelers (Laamers, Van den Brom, Sturing) is er onder de lat plaats voor een heus talent. Hoewel Raimond van der Gouw er al zesentwintig lentes op heeft zitten mag hij nog steeds zo genoemd worden. Immers, voor een keeper komen de "rijke" jaren pas na pak-weg zeventwintig jaar. Van der Gouw viel bij Go Ahead Eagles op, speelde zich in nationa le selecties maar zakte met zijn club af naar de Eerste Divisie. Vi tesse regenereerde de lange, veel belovende keeper die dagelijks onder handen wordt genomen door de man die hij nog uit zijn Eagles- tijd kent, Jan Jongbloed. 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 7