cAjax-buó 't ooi Leo Beenhakker: 'STREVEN NAAR MAXIMALE WINST' speelt Vitesse geen bruisend aanvalsspel. Dat blijkt ook uit de aanvalsbezetting. Twee spitsen akteren in de voorste linie: Bart Latuheru (overgekomen van Excelsior) en de beroemdste aanvaller van Vitesse, Jurrie Koolhof. Laatstgenoemde behoort tot het ras onberekenbare voorwaartsen. Zeker wanneer de entourage hem aanspreekt wil 'Kooltje' graag verrassend uit zijn slof schieten. Na zijn ernstige knieblessure, opgelopen als PSV-er, is de vroegere scherpte nooit meer volledig teruggekeerd maar zijn bijna spreekwoordelijke eigenzinnigheid en zijn neus voor doelpunten maken hem een heerschap dat goed in de smiezen moet worden gehouden. Mocht er va banque gespeeld moeten worden, zoals afgelopen zondag toen Vitesse tegen een achterstand aanhikte, dan kan Bert Jacobs de 22- jarige Hans van Arum als pinch-hitter inzetten. De van het Barneveldse SDBV afkomstige aanvaller voerde tegen Fortuna Sittard zijn opdracht uitstekend uit. Van hem was de late gelijkmaker. Voor nog meer aanvallende power zorgt eventueel de kleine rechtsbuiten Rick Hilgers. Altijd op scherp Met de nodige verwachting (die echter de raliteitszin niet mogen ontstijgen) schikken we vanavond in voor het kompetitiedebuut in De Meer. Een lang en ongetwijfeld zwaar seizoen is begonnen, met als doel, adel verplicht, de eerste plaats. Om die eerste plek over drieëndertig wedstrijden inderdaad te bezetten is niet alleen de tintelende en immer bekoorlijke Ajax- klasse voldoende. Een grote mate van professionaliteit, iedere seconde weer, is minstens even belangrijk. Wanneer de jonge Ajax-ploeg de konstante scherpte kan opbrengen dan zijn we, met de borrelende fantasie als slagroom op de taart, een heel eind op weg. Fidelio De kop is er af. Zondag in Den Haag tegen de plaatselijke FC maakte Ajax een seizoenstart die het beste doe ho pen voor de toekomst. Het is lang ge leden dat Ajax bij de seizoenstart in een uitwedstrijd zo'n eclatante winst behaalde. Tevredenheid, zij het met een techni sche slag om de arm, ook bij Ajax' nieuwe technisch direkteur Leo Beenhakker. 'Zo'n begin geeft natuurlijk alle reden om tevreden te zijn', zegt Beenhakker daags na de slag in het Zuiderpark. 'Er lag toch een behoorlijk spanningsveld rond de wedstrijd tegen FC Den Haag en ik moet zeggen dat de jongens zich daar goed doorheen hebben geslagen. Ze hebben zich niet van de wijs laten brengen en hebben goed gekoncen- treerd gespeeld. Ik heb wel wat kanttekeningen op spel- technisch gebied want met name in de eerste helft hebben we teveel initiatief aan FC Den Haag gelaten. Verdedi gend zat het niet helemaal snor. Vooral op het middenveld moest er meer naar voren toe verdedigd worden waardoor het gevaar eerder gesmoord werd. In de tweede helft ging dat veel beter.' 'In deze eerste weken met dubbelpro gramma's', gaat Léo Beenhakker ver der, 'moeten we koste wat kost de ma ximale winst halen. We hebben nu twee thuiswedstrijden achter elkaar en daarin mogen we in feite geen punten laten liggen. Ik zei het al eerder, de kampioen is de ploeg die met name in de zogenaamde 'kleine wedstrijden,' geen steken laat vallen. Bovendien is het een lekker gevoel om na een paar weken met een maximale score boven aan te staan. De laatste jaren liep Ajax vanaf de start al achter de feiten aan en zoiets compromitteerd min of meer het hele seizoen. Is de start nu goed, en daar reken ik op, dan zit het in de bovenkamer ook wel in orde, we heb- ben er hard aan gewerkt om meteen ons visitekaartje af te geven en na de winst in Den Haag moet dat visitekaar tje in de komende wedstrijden tegen Vitesse en Sparta nog meer kleur krijgen. zondag 3 september a.s. zondag 10 september a.s. PSM-MXJMXX voor beide wedstrijden vertrektijd 11.15 uur Ajax-stadion Hilversum Larenseweg 2: 11.00 uur Bus en Plaatskaarten verkrijgbaar bij: sig.-mag. Ajax Middenweg 400, Amsterdam, tel. 6653621 sig.-mag. Klarenbeek Gijsbrecht van Amstelstr. 163, Hilversum, tel. 035-214788 AFC AJAX Administratie Middenweg 401 1098 AV Amsterdam Tel. 020-946515 6654440 UITGAVE Frisch Drukkerijen BV Duivendrechtsekade 87-88 1096 AJ Amsterdam Tel. 020-930865 Telex 10299 TEKST Inter Football Hoger Einde Zuid 6/7 1190 AB Ouderkerk a/d Amstel Tel. 02963-4441 Telex 12337 ADVERTENTIE-ADRES Target Planning Singel 372 1016 AH Amsterdam Tel. 020-259517 240789 Fax: 020-381725 FOTOGRAFIE: Jan Onclin, Louis van de Vuurst e.a. 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 4