De eredivisie voorspellingen van: /IRON WINTER Nog in voorbereiding... Vorig seizoen startten we in het offi cieel programma van Ajax met de we kelijkse voorspellingen van het eredivisieprogramma. De meest succesvolle Ajacied was- op afstand - Frank de Boer. Hij wist in zijn prognose-beurt niet minder dan zeven van de negen resultaten juist te voorspellen. Een nieuw seizoen en dus ook nieuwe kansen. Bij deze eerste thuiswedstrijd in het seizoen 1989-1990 is het Aron Winter die het spits afbijt. De all-rounder, die zich vorig jaar uit een diep dal omhoog worstelde om het seizoen glansrijk af te sluiten, hoorde afgelopen zondag in Den Haag ander maal tot de uitblinkers in de Ajax- ploeg. Mede gedreven door het wereldkam pioenschap dat aan het eind van het seizoen wacht (tenminste, als alles goed gaat met Oranje) is Aron vastbe sloten dit seizoen veel van zich te doen spreken. Wie weet heeft Aron naast successen op de grasmat ook geluk bij het voor spellen van de volgende wedstrijden in het Eredivisieprogramma. Ajax-Vitesse 1 NEC-FC Den Haag 1 Roda JC-Sparta 1 Willem II—FC Twente 2 FC Groningen—PSV 2 Feyenoord—Volendam 1 BW Den Bosch-MW 3 Haarlem-RKC 3 Fortuna Sittard-FC Utrecht 3 De kompetitie voor eerste elftallen is alweer in volle gang maar de tweede elf tallen moeten nog even wachten op de start van hun kompetitie. Toch wordt er regelmatig gespeeld, uiter aard ter voorbereiding van hun kompeti tie die in de eerste week van september begint met de uitwedstrijd tegen AZ, vo rig jaar één van de grote konkurrenten. In het Officieel Programma zullen we we kelijks berichten over het wel en wee van het tweede elftal van Ajax dat onder tech nische leiding staat van Bobby Haarms en als teamleider Nol Boerkoel heeft. Met laatstgenoemde spraken we over de eerste weken dat de selektie van Ajax 2 bij elkaar is. 'Ons eerste grote toernooi was de Haar lem Cup', begint Boerkoel, 'en eerlijk ge zegd hadden we voor dat sterk bezette toernooi een te korte voorbereidingspe riode. Er zijn acht nieuwe spelers bij de selektie, waaronder twee keepers. Voor een tweede elftal is dat niet iets bijzon ders maar het vergt ieder jaar weer een bepaalde aanpassingsperiode. In het Haarlem Cup-toernooi behaalden we de zesde plaats en dat is voor een club als Ajax eigenlijk te laag. Te verkla ren is het wel en er is een stijgende lijn. Dat bleek tijdens een internationaal toer nooi in Hilversum. Daar werd gespeeld volgens de formule van het Amsterdam- toernooi en we eindigden als tweede. De finalewedstrijd tegen Barcelona was op z'n zachts gezegd een tumultueuze en we verloren die met 2—0. Een dag eerder versloegen onze jongens PSV met 5-2.' Volgende maand begint zoals gezegd de kompetitie voor Ajax 2, dat haar thuis wedstrijden in De Meer speelt en wel op de dinsdagavond, aanvang half acht. Een maand later start de Beloftenkompe- titie, een fenomeen waarmee het vorig seizoen een begin werd gemaakt. Over die Beloftenkompetitie berichten wij u in het Officieel Programma van komende zondag, Ajax-Sparta, meer. Nieuw en onbekend in de Ajax-selektie is aan valler Pal Fischer. Oe Hongaarse spits kwam af gelopen zomer van Ferencvaros en toonde in zijn eerste optredens aan nog wat aanpassings mogelijkheden te hebben. Maar dat de 23-jarige international het nodige raffinement en doel- punteninstinkt heeft is zeker. Een fantastische opening van het voetbaljaar 1989-1990 was op 17 juli de Open Dag in- en rond het Ajax-stadion. Vele duizenden brachten een bezoek aan De Meer en zagen onder een demonstratietraining van het eerste elftal op het hoofdveld. De Open Dag was zo'n succes dat prolongatie ervan, in nog verbeterde vorm, zeker is. 30

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 30