111 unllem/ ALS KWALITEIT DE KANS KRIJGT. Tei. (020) 822238 ot 823427 bondontechniek 13 Dan gaan we weer eens ouderwets genieten. Dat staat vast. Wanneer kwaliteit aan vakmanschap wordt gekoppeld, scoren we. Gegarandeerd! En dat geldt niet alléén voor voetbal. Uw bandenvakman weet wat het betekent een uitgebalan ceerd team van kwaliteitsbanden te hebben. De vele voordelen, de besparing op benzine en autokosten, het veiligheidsaspekt enz. Vraag 't hem maar eens. Jan van Galenstraat 4 |M Konditie op peil Terug naar Ronald de Boer zelf en zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. 'Vroeger was het zo dat Frank en ik in de zomer ook veel deden om de konditie op peil te houden', begint Ronald, 'maar dit seizoen hebben we bewust echt uitgeblazen. Niet dat we alleen maar op het zuidfranse strand in de zon hebben gelegen. Dat kan ik niet, na een kwartiertje krijg ik de kriebels, dan moet ik wat doen. We hebben veel voet-volley gespeeld en getennist en zo hou je de spieren natuurlijk wel soepel, ik heb weinig problemen gehad in de voorbereiding. De konditie is goed en het is nu een kwestie van bijhouden. Voor mij gaat het om dit seizoen weer wat meer te spelen dan het vorig jaar. ledereen vecht voor zijn plaatsje, ik ook maar het is niet zo dat ik nu al een vaste plaats MOET. Ik heb geduld en doe mijn best, voor de rest zien we wel.' Penalty's Het zelfbewuste karakter van Ronald de Boer kwam in het Amsterdam 714- toernooi ook naar voren bij het nemen van de penalty's. Ondanks zijn negentien jaar deinsde Ronald er niet voor terug om in de penaltyserie de verantwoordelijkheid op zich te nemen. Zijn strafschop was voor Sporting- doelman Ivkovic niet te stoppen. 'Toch', merkt Ronald op, 'was die penalty voor mijn broer mooier, hoog tegen het net. Vroeger was hij de man van de strafschoppen maar ja, ik sta er nu veel dichter bij hel Op de training neem ik ze wel vaker en dat gaat goed, dus waarom zou ik ze in de wedstrijd niet nemen? Voor een spits is scoren vreselijk belangrijk. Hoe ze er in gaan maakt niet uit, al is het uit een penalty, een goal is een goal. De penalty tegen KV Mechelen was natuurlijk weer anders. We stonden met 1 -0 achter en ik zei eerst tegen Danny Blind: neem jij hem, maar die antwoordde dat ik hem gewoon moest nemen. Toen heb ik de bal maar op de stip gelegd. Ik wilde hem net zo nemen als tegen Sporting, hard in de hoek, maar Preud'homme ging de goede hoek in. Gelukkig kon ik de rebound tegen het net kegelen.' Ronald de Boer is een echte spits en zo voelt hij zich ook. Toch viel hij in het Amsterdam-toernooi juist op als de meest aanvallende middenvelder. Hoe heeft Ronald die andere manier van spelen ervaren? Ronald: 'Ik had er al eens eerder gespeeld maar ik voel me nog steeds het beste thuis in de punt van de aanval. Een voordeel is wel dat je meer aan de bal bent, je bent erg bij het spel betrokken en dat is altijd goed. Daar tegenover staat dat je ook verdedigend meer werk moet verzetten. Omdat ik een goede konditie heb, kan ik dat wel opbrengen maar het eist wel meer van je kracht. Het viel me mee al blijft het puur spelen in de spits voor mij het mooiste. Kijken we vooruit naar het komende seizoen dan hoopt Ronald de Boer dat Ajax internationaal weer flink aan de weg gaat timmeren. 'In elk geval drie rondes halen', zegt hij, 'en het liefst nog meer. Over Austria Wien kan ik niets zeggen. Ik heb er nog te weinig van gehoord om een zinnige voorspelling te kunnen doen.' We houden het daarom even dichter bij huis: Vitesse. Ronald: 'Ook Vitesse ken ik niet door en door maar ik heb ze vorig seizoen uiteraard wel op televisie gezien. Ik vind het een redelijke ploeg en één speler, Martin Laamers, ken ik van Jong Oranje. Een goede speler, net als de rechtsachter, Edward Sturing. En verder hebben ze in Frans Thijssen een geweldige routinier. En in de spits wellicht Jurrie Koolhof... 'Tja, ook een echte spits, een jongen met een andere stijl dan ik ben meer een echte goaltjespikker, hij doet meer op kracht en schiet ook graag uit alle standen, uit de onmogelijkste hoeken. Ik heb dat nog te weinig. Onbewust zoek ik soms nog naar een betere oplossing in plaats van gelijk maar op het doel te schieten.' En weer geeft Ronald een punt aan dat zijns inziens te verbeteren is. Gedreven blijft de jonge aanvaller werken aan zijn mindere punten met vooral dat ene doel voor ogen: scoren voor Ajax. Met zijn talent en wilskracht moet dat ook dit seizoen regelmatig gaan lukken. IIIIMUMUIIIII Voordat Ajax definitief de trossen los gooide voor het seizoen 1989-1990 voerde het de bekende gene rale repetitie uit tijdens het Amsterdam 714-toernooi. In de eerste wedstrijd worstelden de Ajacieden met het taaie en technisch sterke Sporting. De groen- witten uit Lissabon kwamen op een 1-0 voorsprong maar tegen het slot van de wedstrijd kwam Ajax verdiend op gelijke hoogte. Op deze foto lijken Aron Winter, Dennis Bergkamp en Ali Hassan gebiologeerd door de bal.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 13