VOORWOORD .msterdam Een week voor het begin van de nieuwe competitie kunnen de toeschouwers in het Olympisch Stadion van interessante wedstrijden genieten. Het kwartet deelnemers mag er ook deze keer weer zijn. Clubs van internationale klasse! Dat past uiteraard bij de reputatie, die het toernooi in de loop der jaren heeft verworven. Ik heb er dan ook alle ver trouwen in, dat er goed en sportief spel zal worden getoond, met Ajax als waardige vertegenwoordiger van onze stad. Degenen, die betrokken zijn bij de Stichting Internationaal Voetbaltoernooi Amsterdam weten, dat het overlijden van Jack van Zanten een ernstig verlies betekent. Hij was de organisator en initiatiefnemer van het jaarlijkse "700" toer nooi, dat in 1975 tijdens het 700-jarig bestaan van Amsterdam is gestart. Hij heeft erg veel voor deze evenementen gedaan, en Amsterdam heeft dan ook veel aan hem te danken. De Burgemeester (E. van Thijn) Als voorzitter van de Stichting Internationaal Voetbaltoernooi Amsterdam heet ik u allen hartelijk welkom en hoop van har te, dat het toernooi 714 in alle opzichten aan de verwach tingen zal voldoen. Een toernooi helaas zonder Jack van Zanten, die van het begin af aan de organisator van het eve nement is geweest. De Stichting en het voetbal hebben een enthousiaste en inspirerende man verloren, die altijd naar het beste voor de 700-toernooien heeft gestreefd. Ook dit keer is er, dacht ik, weer een interessante bezetting met clubs, die uiteenlopende spelstijlen vertegenwoordigen. De vaste bezoekers van de toernooien zullen zich ongetwijfeld nog de bijzondere kwaliteit van Dinamo Kiev herinneren. De ploeg uit de Sovjet Unie kreeg destijds een ovationeel applaus van het publiek voor zijn attraktieve spel. Wij zijn natuurlijk allen zeer benieuwd hoe Ajax zich in het toernooi 714 zal presenteren. De bij Real Madrid gelouterde coach Beenhakker zal er ongetwijfeld alles aan doen om Ajax weer op een technisch en taktisch hoog peil te bren gen. Een goede toekomst van het "nieuwe" Ajax kan bij 714 beginnen en u kunt er getuige van zijn. Drs. S.C. Bakkenist Voorzitter van de Stichting Internationaal Voetbal Amsterdam 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 3