vm jaar, als Menzo gezond blijft, de mees te tijd op de reservebank doorbrengen. Al maakt het natuurlijk wel enig ver schil of je tweede achter Tukker bent of tweede achter Menzo. Erik Regtop kunnen voorlopig nog niet als speler begroeten omdat hij in Groningen eind april op de training een been brak. Danny Hesp Als we zo de selectie van Ajax verder bekijken, dan valt de terugkeer van Danny Hesp op. Sinds het moment dat hij de blessure opliep, in het voorjaar van 1988, heeft hij dag en nacht ge werkt om die tegenslag teboven te komen. Velen zouden de moed allang hebben opgegeven, maar Danny Hesp imponeerde de hele voetbalwereld door de manier waarop hij bleef werken aan zijn comeback. Hij beet zich door de talrijke moeilijke momen ten heen, maar hij gaf nooit op. Hesp achter de hand voor de linker kant lijkt geen overbodige luxe, want het trio Frank de Boer-Richard Witschge-Bryan Roy is wel heel talent vol, maar ook nog erg jong. De verwachtingen zijn in elk geval hoog gespannen. Dat laatste geldt zeker voor Bryan Roy. Voor hem moet 1989/90 het seizoen van de definitieve doorbraak worden. Vorig seizoen bleef zijn inbreng vaak beperkt tot invalbeurten. Het komend seizoen is er in principe een basis plaats voor hem weggelegd. PSV heeft vijf miljoen voor hem over, maar het Ajax-bestuur staat een strategie voor ogen waarbij de uitzonderlijke talenten een langlopend contract hebben en alleen tussentijdse kunnen vertrekken als er een astronomisch bedrag op ta fel komt. Een andere zeer belangrijke speler voor Ajax is natuurlijk Jan Wouters. Jan raakte aan het einde van de vorige competitie geblesseerd en hijzelf meende op een gegeven moment dat het gedaan was met zijn voetballoop baan. Zo erg was het gelukkig allemaal niet want in de voorbereiding trainde Wouters weer volop. Er moet wel bij gezegd worden dat hij, samen met Ron Willems, tijdens de zomerstop heeft doorgetraind om zijn achterstand in te halen en op tijd fit te zijn voor het nieuwe seizoen. Alle argus-ogen zullen dit weekend op Ajax zijn gericht om te zien hoe Been hakker, trouw terzijde gestaan door Bobby Haarms, met zijn mannen het er vanaf gaat brengen. Ajax is aan zijn stand verplicht om twee prima wedstrij den op de mat te leggen. UITGAVE Frisch Drukkerijen BV Duivendrechtsekade 87-88 1096 AJ Amsterdam Tel. 020-930865 Telex 10299 TEKST Inter Football Hoger Einde Zuid 6/7 1190 AB Ouderkerk a/d Amstel Tel. 02963-4441 Telex 12337 ADVERTENTIE-ADRES Target Planning Singel 372 1016 AH Amsterdam Tel. 020-259517 240789 Fax: 020-381725 FOTOGRAFIE: Jan Onclin, Louis van de Vuurst e.a. 25

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 25