1 illlli - h" De buitenlandse topclubs ten spijt, maar Ajax is toch de ploeg waar het Amsterdamse publiek het meeste naar uitkijkt. Elk jaar weer is het spannend om te zien hoe de voor bereiding in Drente door de spelers is verwerkt en hoe de nieuwe aan winsten in het team passen. Na een zeer roerig anderhalf jaar kan Ajax, met een nieuw bestuur en een nieuwe technisch directeur, het vizier weer helemaal op het voetbal gaan richten. In de media zijn de problemen van Ajax de afgelopen maanden al uit voerig belicht zodat we in dit program mablad daaraan geen aandacht meer hoeven te besteden. Niet achterom kij ken is het devies en alle aandacht rich ten op het prille seizoen. Het nieuwe bestuur wekt onder leiding van Michael van Praag een moderne en slagvaardige indruk; het slaagde er zelfs in een van Europa's toptrainers terug naar Amsterdam te halen, Leo Beenhakker. Real Madrid Bij Real Madrid behaalde Leo Been hakker drie landskampioenschappen De selektie van Ajax voor het komende seizoen op rij, al lukte het ook hem niet om Real de felbegeerde Europa Cup voor Landskampioenen te bezorgen. Bij zijn afscheid kreeg Beenhakker een zeer hoge onderscheiding uitgereikt voor zijn verdiensten voor de club; het feit dat slechts enkelen in het bezit van een dergelijke onderscheiding zijn, bewijst wel de waardering die Real voor Beenhakker heeft. Beenhakker heeft, en wie neemt hem dat kwalijk, de Nederlandse eredivisie niet op de voet gevolgd. De spelers van Ajax kende hij voor het merendeel dus niet goed genoeg om precies te weten wat van elke speler afzonderlijk zijn sterke en zwakke punten zijn. Daarom waren de eerste trainingswe- ken ook zo enorm belangrijk voor Beenhakker. Het Amsterdam-tournooi is de eerste test van het nieuwe Ajax op internatio naal niveau. Dan kunnen we zien hoe het met de vorm, de tactische discipli ne en de homogeniteit van Ajax is gesteld. Nieuwe aanwinsten Noodgedwongen moest Ajax een ver vanger aantrekken voor Stefan Petters- son die zwaar geblesseerd raakte aan het einde van het vorige seizoen. Zoals altijd als er een nieuwe speler aan staande is, werden vele namen ge noemd maar uiteindelijk viel de keus op de tamelijk onbekende Hongaar Pal (niet Paul) Fischer. Hij speelde in zijn behoefte aan een nieuwe reserve keeper. Storm, die door privé- problemen bij FC Groningen op het tweede plan was geraakt, zal ook dit geboorteland bij Ferencvaros en was zeven keer international. Tegen amateurclubs liet Pal een uitste kende indruk achter zodat er goede hoop bestaat dat Pettersson niet of nauwelijks zal worden gemist. Na het Amsterdam-tournooi hebben we meer duidelijkheid daarover, want wie tegen Rutjes en Kutznetzov, om maar eens twee topverdedigers te noemen, goed uit de voeten kan, die moet in de eredi visie ook wel wat kunnen. Een grote domper was het wegvallen van Sonny Silooy. Tegen een combina tie-elftal uit Smilde liep hij een knie blessure op die zo ernstig is dat zelfs wordt gevreesd dat Silooy het hele komende seizoen niet in actie kan komen. Dat zou betekenen dat hij na het EK ook het WK zou missen. Naast de terugkeer van Silooy, kwa men nog twee spelers terug op het oude nest: Sjaak Storm en Erik Regtop. Door het tragische overlijden van Lloyd Doesburg ontstond er 23

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 23