groenhof optiek Bri,|en Gebr. Wolfs Kontaktlenzen Optometrist - Lid O.V. Oogmeting Winkelcentrum Groenhof 135 - Amstelveen Telefoon 413919 Groente, Fruit, Rauwkost en Salade's Alleen 1e kwaliteit is goed genoeg Robin Wolfs: Marathonweg 8, Amsterdam Zuid Tel. 020-799985 Peter Wolfs: Pres. Steynstraat 7, Amsterdam Oost Tel. 020-938330 11 A De selektie van Dinamo Kiev. trouwen de Russische autoriteiten in hem hebben. Men is zelfs zo met hem ingenomen dat ook het nationale team onder de hoede van Lobanovski valt. Logisch gevolg daarvan was en is dat die ploeg voor een groot deel uit spe lers van Dinamo Kiev bestaat. Eigenlijk konden alleen de niet-Kiev'ers Aleini- kov (Dinamo Minsk) en de legendari sche keeper Dasaev (voorheen Spartak Moskou, nu Sevilla) op een vaste plaats rekenen. Transfers De glasnost en perestrojka die Gorbat- sjov met pijn en moeite in de Sovjet- Unie realiseert, heeft ook invloed op de Russische voetbalwereld. In 1987 was Dnepr uit Dnepropetrowsk de eerste club die een stap deed op weg naar professionalisering. Een voorzichtige stap weliswaar want de nauwe betrek kingen met de staat werden niet in een keer verbroken. Dinamo Kiev was de tweede vereniging die een poging deed naar verzelfstandiging. Nu, twee jaar later, steunt de club niet meer op de overheid of op staatsbedrijven. Dinamo Kiev is in de Sovjet-Unie dus niet alleen op voetbalgebied het verst in zijn ontwikkeling. Verwestering van het voetbal brengt onherroepelijk transfers met zich mee, hoewel voor de professionalisering Lobanovski al twee sterren van Dnepr overhaalde om bij Dinamo Kiev te komen spelen: Gennadi Litovtsjenko en Oleg Protassov. Hij beroofde daar mee Dnepr, dat grootse voetbalplan nen had, in een klap van haar spelbe- palende spelers. Vorig jaar verkocht Dinamo Kiev de introverte balvirtuoos Alexandr Zavarov aan Juventus. In Italië kreeg hij te kam pen met heimwee en aanpassings moeilijkheden zodat zijn eerste seizoen op een mislukking uitdraaide. Andere noemenswaardige transfers van Dinamo Kiev waren: Oleg Blokhin, Europees voetballer van het jaar in 1975, naar Vorwarts Steyr en Sergej Baltatsja naar Ipswich Town. De volgende klapper zal wel de ver koop van sterspeler Alexej Michailit- Kontaktlens specialist Lid A.N.V.C.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 11