terop de proppen. Zijn naam: Michael van Praag de zoon van 'mister' Ajax wijlen Jaap van Praag. Ajax kwam in rustiger vaarwater. Terwijl de spelers zich op het veld hervonden, ging het Ajax-bestuurvol inzet voorhet nieuwe seizoen aan de slag. Voorzitter Mi chael van Praag maakte indruk van wege zijn deskundigheid en rustige manier waarop hij de ontwikkelingen bij Ajax verwoordde. Rust Ajax ging de winterstop in met nog maar drie punten achterstand op PSV. Aan een kans op het kampioenschap werd nog niet gedacht, maar de tweede plaats die Ajax innam, bete kende rust in de tent en daar had ie dereen bij de Amsterdamse club na een turbulent half jaar behoefte aan. Nade winterstop begon Ajax, tot ver rassing van velen, aan een inhaalrace. De ploeg verloor echterop 19februari met 3- 2 van Sparta en het gat was weer vijf punten. De competitie leek beslist. Bij PSV liep het echter ook niet, maarde Brabanders bleven pun ten pakken en stonden op 5 maart maar liefst zes punten los. En dat met de wedstrijd PSV - Ajax voor de boeg De generale van Ajax voor deze wed strijd verliep desastreus. De Amster dammers werden in het kader van de KNVB-beker van het veld geveegd door FC Groningen. Het werd in het Oosterparkstadion tenslotte 3-0, maar die score had nog veel hoger kunnen uitvallen. Ajax ging met angst en beven naar Eindhoven, maar een kat in het nauw maakt altijd rare sprongen. Ajax klopte de gedood verfde kampioen in Eindhoven met maar liefst 4-1In plaats van acht werd het verschil nu terug gebrachttot vier pu ntenAls PSV twee weken later ook nog van Sparta verliest, is decompe- titie weer helemaal open. Op 9 april was het verschil nog maar één punt. Ajax beleefde op 16 april het hoogtepunt van het seizoen. Dankzij de teruggekeerde spanning liep het Olympisch Stadion in Amsterdam met 52.000 toeschouwewrs vol voor dekrakertegen Feyenoord. Ajax won met 4-1 en alles is alsnog gericht op een eventueel kampioenschap. Dan al echter is middenvelder Jan Wouters geblesseerd afgehaakt. Als in de wed strijd tegen MW spits Stefan Petters- son ook nog geblesseerd uitvalt en daardoor niet meer in aktie kan ko men, wordt duidelijk dat Ajax tekort zal komen. Op 7 mei verliest de ploeg van Volendam waardoor het seizoen over is. PSV wordt opnieuw kam pioen. 'Don Leo' Inmiddels zat het Ajax-bestuur niet stil en haalde voor dit seizoen als tech nisch direkteur Leo Beenhakker bin nen. 'Don Leo' die bij Real Madrid zoveel succes had, maar nooit de beker met die grote oren won, ziet in het jeugdige Ajax toekomst. En die toekomst ziet er inderdaad zonnig uit. Immers, uit Frankrijk werd Sonny Si- looy teruggehaald en daarnaast zul len de geblesseerden Wouters, Lars- son,Willemsen Danny Hesp weereen gooi naar een basisplaats doen. Op spits Stefan Pettersson moet nog even gewacht worden, naarverwach- ting zal hij rond de winterstop zijn rentree kunnen vieren. Ajax wil dit seizoen kampioen worden. Te lang heeft de hegemonie van PSV geduurd. Met de seiectie waarover Ajax momenteel beschikt, kan een 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 7