Heeft Ajax een rampseizoen achter de rug of niet? Velen zeggen van wel, anderen weer niet. Het kampioen schap werd al in een vroegtijdig sta dium verspeeld, zo leek het. PSV mor ste echter onverwacht veel punten, waardoor de Amsterdammers nog verrassend goed in de titelstrijd kon den terugkomen. Het mocht uiteinde lijk niet baten en een 1 -0 nederlaag bij Volendam betekende het einde van de titelaspiraties van Ajax. We willen het afgelopen seizoen nog eens op een rijtje zetten en kijken vooruit naar het komende, een jaar waarin Ajax weereen serieuze gooi naar detitel wil doen. Ajax begon het seizoen '88-'89 uiter mate slecht. De nieuwe trainer Kurt Under kon maar niet een winnende formatie in het veld brengen en Ajax verspeelde punt na punt. Navijfwed- strijden hadden de Amsterdammers evenzoveel punten en bedroeg de achterstand op PSV al vier punten. En ondanks een overwinning op 9 okto ber op de landskampioen was de achterstand op dat moment zes pun ten. Kurt Under werd de laan uitge stuurd en ook het Ajax-bestuur werd de wacht aangezegd. Mede door de Fiod-affaire trad het bestuur op 25 september en bloc af. Ajax dreef stuurloos rond. Strafschoppen In de Europacup ging het eveneens niet naar wens. Ajax werd al in de eerste ronde uitgeschakeld en dat was ongekend. Immers, in de twee seizoenen daarvoor bereikte de club twee keer definale van het Europacup ll-toernooi. Ajax trad in de eerste ronde van de UEFA-cup aan tegen het niet bijster sterke Sporting Lissabon. De uitwedstrijd ging met 4-2 verloren, mede door een omgekochte scheids rechter die de Amsterdammers twee onterechte strafschoppen tegen gaf. Maar goed, twee doelpunten achter stand was niet onoverbrugbaar, zodat De Meer voor de thuiswedstrijd nog moeiteloos volliep. Het mocht echter niet baten, het liep niet bij Ajax en er werd opnieuw verloren, 1 -2. Na twee keer de finale te hebben bereikt een koude douche voor de Amsterdamse club. Het pleit echter voor een club als Ajax dat de vlag nimmer werd gestreken. Al voor de winterstop hervond de club, die nu onder leiding stond van het duo KohnA/an Gaal, zich. De pun ten kwamen weer binnen en mede daardoor werd de Fiod- affaire naar de achtergrond verdrongen. Inmid dels was mr. Nico Gianotten bezig een nieuw bestuur bij Ajax te forme ren. Hij slaagde cum laude en kwam met een verrassende nieuwe voorzit- 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 5