DE BATAVEN - AJAX Voorelke amateurclub in Nederland is het een happening om tegen AJAX te mogen voetballen. Najarenlang door zetten van met name Cor G uytwaar bij de actieve voetbalperiode van Dick Schoenaker als ingang werd gebruikt, kwam dan i n het voorjaar de schrifte- lijketoezegging vanuit Amsterdam en op dat moment is het alsof een jon gensdroom in vervulling gaat. Echter naenige dagen komt de bezinning dat er nog veel geregeld dientte worden, alvorens het beginsignaal kan worden gegeven. Met name definanciële hulp van sponsors is onontbeerlijk en v.v. de Bataven prijst zich dan ook geluk kig dat de volgende bedrijven het voetbalfeest van vandaag mogelijk hebben gemaakt. Heyting Aannemersbedrijf BV, te Huissen. Assurantie- en Make laarskantoor C. Guyt BV, te Gendt. Bouwbedrijf Nol Teunissen BV, Gendt. V.V. de Bataven uit Gendt start de komendecompetitie voor de 10e ach tereenvolgende keer in de hoofd klasse B bij dezondagamateurs. Ook het 2een3eelftal spelen voor hen op hoogst mogelijke niveau respectieve lijk in de eerste en tweede reser veklasse van de KNVB district Oost. Dat geeft aan dat de vereniging op een redelijk brede basis, sportief ge zien, goed bezig is. Gendt is slechts een gemeente van iets minder dan 7.000 inwoners waar door met name het spelen op het hoogste amateurvoetbalniveau een goede blikvanger is voor het uitdra gen van de vereniging en gemeente. Zo besteedde Sport Studio afgelopen seizoen nog aandacht aan onze ver eniging en is ook de wedstrijd van vandaag weer een blikvanger waar door de aandacht weer wordt gericht op de v.v. de Bataven uit dat mooie dorpje, Gendt. Sportief gezien moeten we de wed strijd van vanmiddag reeel inschatten en dat is de trainer van de Bataven, Bert Teunissen, wel toevertrouwd. Natuurlijk moet geprobeerd een goed resultaat neerte zetten, maar wel ge bruik makend van sportieve midde len. Het merendeel van het publiek komt vandaag niet alleen voor de Ba taven doch hoofdzakelij k om AJAX te zien voetballen. De meningen over voetbal zijn gelukkig verdeeld, doch iedereen zal het erover eens zijn dat AJAX als voetbalinstituut het bolwerk van Nederland is. Regelmatig wordt er weer een blik jonge spelers open getrokken en dat is voor elke voetbal liefhebber een fascinerend gebeuren. Spelers als Roy, Richard Witsche en de broers De Boer staan komend sei zoen onder leiding van de terugge keerde Leo Beenhakker voor de taak te bewijzen dat ze detop aankunnen. Hopelijk blijven de Amsterdammers het komend seizoen verstoken van teveel blessureleed en kunnen ze op topniveau van zich doen spreken. Terugkerend naar de wedstrijd van vandaag hopen wij als voetbalvereni ging de Bataven dat een ieder op het sportieve vlak aan zijn trekken komt en dat dit voetbalfeest nog lang in onze herinnering mag blijven. GJ 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 3