'Don Leo' Na de winterstop begon Ajax, tot verrassing van velen, aan een inhaalrace. De ploeg verloor ech ter op 19 februari met 3- 2 van Sparta en het gat was weer vijf puntenDe competitie leek be slist. Bij PSV liep het echter ook niet, maar de Brabanders bleven punten pakken en stonden op 5 maart maar liefstzes punten los. En dat met de wedstrijd PSV - Ajax voor de boeg. De gene rale van Ajax voor deze wedstrijd verliep desa streus De Amsterdammers werden in het kader van de KNVB-beker van het veld geveegd door FC Groningen. Het werd in het Oosterparksta- dion tenslotte 3-0, maar die score had nog veel hoger kunnen uitvallen. Ajax ging met angst en beven naar Eindhoven, maar een kat in het nauw maakt altijd rare sprongen. Ajax klopte de ge doodverfde kampioen in Eindhoven met maar liefst 4-1In plaats van acht werd het verschil nu terug gebracht tot vier punten. Als PSV twee weken later ook nog van Sparta verliest, is de competitie weer helemaal open. Op 9 april was het verschil nog maar één punt. Ajax beleefde op 16 april het hoogtepunt van het seizoen. Dankzij de teruggekeerde spanning liep het Olympisch Stadion in Amsterdam met 52.000 toeschouwewrs vol voor de kraker te gen Feyenoord. Ajax won met 4-1 en alles is als nog gericht op een eventueel kampioenschap. Dan al echter is middenvelder Jan Wouters ge blesseerd afgehaakt. Als in de wedstrijd tegen MW spits Stefan Pettersson ook nog gebles seerd uitvalt en daardoor niet meer in aktie kan komen, wordt duidelijk dat Ajax tekort zal ko men. Op 7 mei verliest de ploeg van Volendam waardoor het seizoen over is. PSV wordt op nieuw kampioen. Inmiddels zat het Ajax-bestuur niet stil en haalde voor dit seizoen als technisch direkteur Leo Been hakker binnen. 'Don Leo' die bij Real Madrid zoveel succes had, maar nooit de beker met die grote oren won, ziet in het jeugdige Ajax toekomst. En die toekomst ziet er inderdaad zonnig uit. Immers, uit Frankrijk werd Sonny Silooy te ruggehaald en daarnaast zullen de geblesseerden Wouters, Lars- son, Willems en Danny Hesp weer een gooi naar een basisplaats doen. Op spits Stefan Pettersson moet nog even gewacht worden, naar verwachting zal hij rond de winterstop zijn rentree kunnen vieren. Ajax wil dit seizoen kampioen worden. Te lang heeft de hege monie van PSV geduurd. Met de selectie waarover Ajax momen teel beschikt, kan een aanval op de ongenaakbaar lijkende Eind- hovenaren inderdaad ingezet worden. De oefenwedstrijd van vandaag vormt een onderdeel van het strijdplan om de Ajacie- den getergd en goed ingespeeld aan de start van de competitie te krijgen. Wie weet, zien we van daag de toekomstig kampioen van Nederland aan hetwerk. Ech ter, kampioen of niet, Ajax blijft dé club van Nederland. Vanwege het verleden en heden, want het geldt nog steeds: Er gebeurt meer in De Meer. Bij Ajax dus. 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 7