Heeft Ajax een rampseizoen achter de rug of niet? Velen zeggen van wel, anderen weer niet. Het kampioenschap werd al in een vroegtijdig stadium verspeeld, zo leekhet. PSV morste ech ter onverwacht veel punten, waardoor de Am sterdammers nog verrassend goed in de titel strijd konden terugkomen. Het mocht uiteinde lijk niet baten en een 1-0 nederlaag bij Volen- dam betekende het einde van de titelaspiraties van Ajax. We willen het afgelopen seizoen nog eens op een rijtje zetten en kijken vooruit naar het komende, een jaar waarin Ajax weer een se rieuze gooi naar de titel wil doen. Ajax begon het seizoen '88-'89 uitermate slecht. De nieuwe trainer Kurt Linder kon maar niet een winnende formatie in het veld brengen en Ajax verspeelde punt na punt. Na vijf wed strijden hadden de Amsterdammers evenzoveel punten en bedroeg de achterstand op PSV al vier punten. En ondanks een overwinning op 9 oktober op de landskampioen was de achter stand op dat moment zes punten. Kurt Linder werd de laan uitgestuurd en ook het Ajax-be- stuur werd de wacht aangezegd. Mede door de Fiod-affaire trad het bestuur op 25 september en bloc af. Ajax dreef stuurloos rond. Strafschoppen In de Europacup ging het eveneens niet naar wens. Ajax werd al in de eerste ronde uitgescha keld en dat was ongekend. Immers, in de twee seizoenen daarvoor bereikte de club twee keer de finale van het Europacup ll-toernooi. Ajax trad in de eerste ronde van de UEFA-cup aan te gen het niet bijster sterke Sporting Lissabon. De uitwedstrijd ging met 4-2 verloren, mede door een omgekochte scheidsrechter die de Amster dammers twee onterechte strafschoppen tegen gaf. Maar goed, twee doelpunten achterstand was niet onoverbrugbaar, zodat De Meer voor de thuiswedstrijd nog moeiteloos volliep. Het mocht echter niet baten, het liep niet bij Ajax en er werd opnieuw verloren, 1-2. Na twee keerde finale te hebben bereikt een koude douche voor de Amsterdamse club. Het pleit echter voor een club als Ajax dat de vlag nimmer werd gestreken. Al voor de winterstop hervond de club, die nu onder leiding stond van het duo Kohn/Van Gaal, zich. De punten kwa men weer binnen en mede daardoor werd de Fiod- affaire naar de achtergrond verdrongen. Inmiddels was mr. Nico Gianotten bezig een nieuw bestuur bij Ajax te formeren. Hij slaagde cum laude en kwam met een verrassende nieuwe voorzitter op de proppen. Zijn naam: Mi chael van Praag de zoon van 'mister' Ajax wijlen Jaap van Praag. Ajax kwam in rustiger vaarwa ter. Terwijl de spelers zich op het veld hervon den, ging het Ajax-bestuur vol inzet voor het nieuwe seizoen aan de slag. Voorzitter Michael van Praag maakte indruk vanwege zijn deskun digheid en rustige manier waarop hij de ontwik kelingen bij Ajax verwoordde. Rust Ajax ging de winterstop in met nog maar drie punten achterstand op PSV, Aan een kans op het kampioenschap werd nog niet gedacht, maar de tweede plaats die Ajax innam, bete kende rust in de tent en daar had iedereen bij de Amsterdamse club na een turbulent halfjaar behoefte aan.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 5