VVV IHI De Club De selektie De sterspeler Het talent De trainer Naam: VW Opgericht: 7 februari 1903 Stadion: De Koel Kapaciteit: 18.000 Voorzitter: Mathieu Sprengers Manager: Wiel Teeuwen Trainer: Sef Vergoossen Clubkleuren: geel-zwart Shirtsponsor: Centurion Erelijst: Club met de meest gespeelde wedstrijden in het betaalde voetbal. Winnaar KNVB-Beker 1959. Promotie naar de eerste divisie in 1967. Promotie naar de Eredivisie in 1976 en 1985. Deelnemer aan de nakompetitie van de Eredivisie in 1987 en 1988. Cijfers het afgelopen seizoen: 34 13 12 9 38 43-35 (5de) Edwin van Berge Henegouwen (27) Chris Burhenne (20) René Eijer (25) Danny Hoekman (26) Mare Korsten (20) Rik Laurs (25) Jos Luhukay (25) Frans Nijssen (29) Marcel Peters (22) Remy Reynierse (27) Rob Rijnink (23) John Roox (26) Jos Rutten (26) Gerrie Slagboom (24) Juno Verberne (20) Mare Korsten (20) John Roox kreeg als sluit stuk van de VW- verdediging al een aardig pakket tegentreffers te in- kasseren maar toch hoort hij tot de betere doel verde digers in de eredivisie. De op 28 februari 1961 in Venlo geboren Roox speel de eerst voor de RKSV Blerick voordat hij bij WV onderdak kwam. In het sei zoen 1982-1983 debuteer de John Roox in het eerste elftal van VW. Met zijn 1.91 meter die hij paart aan zo'n 92 kilo schoon aan de haak is Roox een imponerende verschijning. Wat ook op valt is zijn uitstekende trap- techniek. De uittrappen van de VW-goalie komen vaak erg ver en goed geplaatst aan. Is het meevoetballen buiten zijn doel nog voor verbetering vatbaar, zijn re flexen op de lijn mogen er zijn. John Roox speelde meer dan tweehonderd wedstrijden in het eerste elftal van VW. Zijn stand- in, Rik Laurs verdient ook een woord. Hij hoorde in de generatie Van Basten, Van 't Schip, Vanenburg, Been tot de veelbelovende doelmannen. Tot een werkelijke doorbraak kwam het echter nog niet. WV is een vereniging die veel doet aan de opleiding van eigen spelers. De hui dige hoofdtrainer Vergoos sen stopte de laatste jaren veel werk in de ontwikke ling van jeugdig talent en één van die jongemannen die op de nominatie staat in het eerste elftal te ko men is de twintigjarige Mare Korsten. Korsten is afkomstig van v.v. Helden, een tweedeklasser en als speler van die club nam hij al deel aan het jeugdplan van VW. Mare Korsten, ook regelmatig geselek- teerd voor het Limburgs elftal, speelt het liefst als centrale middenvelder maar door zijn linksbenig heid huist hij meer op de linkerkant. Na een aantal succesvolle sei zoenen onder Jan Reker be gon VW het voetbaljaar 1988-1989 met een nieuwe trainer, Leo van Veen. Helaas, de combinatie had geen suc ces. De punten liet VW liggen en de verstandhouding tussen Van Veen en de spelers was in veel gevallen niet optimaal. Het tussentijdse ontslag van Leo van Veen kwam dan ook niet onverwacht. Zijn taken werden overgeno men door Sef Vergoossen, een man die eerder VW al eerder zijn hoede had en de laatste jaren bemoeienissen had met de Venlose jeugdopleiding. Vergoossen, geboren op 5 au gustus 1947 in Echt, weet echter al dat hij volgend sei zoen de scepter zal zwaaien bij MW. Als nieuwe trainer van VW in het komend seizoen staat de 40-jarige Doeke Hulshuizen hoog genoteerd. Hulshuizen is reeds aangesteld als hoofd opleidingen bij VW en hij zou de technische zaken samen met ex-speler Norbert Ringels gaan behartigen. Maar dit seizoen is de verant woordelijke man nog Sef Ver goossen die als speler uit kwam voor RIOS '31zijn trai nersloopbaan startte in 1974 bij Holtum in Bom en zijn eer ste betaald-voetbal ervaringen opdeed bij Wageningen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 7