Ajax' Honstante falrtor cAjax-buó t (§ooi Danny Blind één wedstrijd ■MP I 4tf BW oen Boscto-MkJSkX Op de magische lijst van Ajacieden die honderd of meer kompetitiewedstrijden op hun conto hebben staan komt Dan ny Blind niet voor. Nóg niet, want daar komt op zeker verandering in. De op 1 mei achtentwintig jaar gewor den Danny Blind tekende onlangs na melijk een nieuwe verbintenis met Ajax voor de duur van drie jaar. Dat impli ceert dat er nog een behoorlijk aantal wedstrijden toegevoegd kan worden aan zijn huidige totaal van precies ne gentig kompetitie wedstrijden. Elf Bekerduels, vijftien Europa Cupwed strijden en een Supercupduel doen Danny's absolute totaal stijgen tot hon derdzeventien Ajax-wedstrijden. Een al leszins redelijk aantal dat nog meer ca chet krijgt door de zeven doelpunten die de verdediger voor zijn ploeg pro duceerde (één Europa Cup-goal en zes kompetitietreffers). Bezien we dat aantal doelpunten in ver houding met goals die hij als Spartaan maakte (18 doelpunten in 165 wedstrij den) dan slaat de balans opvallend ge noeg door naar de Sparta-kant. Danny Blind zelf heeft daar wel een verklaring voor: 'Bij Sparta begon ik in eerste in stantie als aanvallende middenvelder. Dan kom je so wie so dichter bij het doel. Maar ook toen de toenmalige trai ner van Sparta, Barry Hughes, me rechtsachter zette kwam ik meer in schietpositie dan de laatste jaren bij Ajax. Dat lijkt op een tegenspraak maar het is een gegeven. Bij Sparta was er voor de rechterverdediger meer ruimte om op te komen, dat hield een zekere verrassing in, helemaal wanneer we snel uit de verdediging kwamen. Bij Ajax wordt er anders gespeeld. Meestal hebben we de tegenstander al op ei gen helft vastgezet en omdat we met specifieke buitenspelers voetballen is de ruimte om op te komen een stuk minder. Je kan dan wel als een gek naar voren hollen maar daar los je niets mee op. De al beperkte ruimte loop je dan helemaal dicht. Nee, bij Ajax ben ik in de eerste plaats verdediger. Man uit schakelen en in de opbouw zo snel, simpel en efficiënt mogelijk spelen.' Een plausibele verklaring van de prof die, na het binnenhalen van Sonny Si- looy, wellicht even twijfelde aan zijn ei gen toekomst bij Ajax. Dat blijkt echter allerminst het geval. Blind: 'Ik ben er aldoor vanuit gegaan dat Ajax met een nieuwe aanbieding zou komen. De aangekondigde komst van Sonny Silooy had daar geen in vloed op, trouwens, ik heb vroeger ook al samen met hem gespeeld en ik weet dat zowel hij als ik op meerdere posi ties uit de voeten kunnen.' Niet alleen vanwege zijn voetbalkwali teiten zal de prolongatie van Blinds aanwezigheid in De Meer door de spe lersgroep met instemming zijn ontvang en. Ook buiten het veld manifesteert Danny zich namelijk als een persoon lijkheid die er wezen mag. Hij is in geen geval een moeilijke jongen. On- gekompliceerd en met een optimistisch karakter is Danny juist één van de Aja cieden die voor de noodzakelijke bin ding zorgt. Kortweg, een sociaal type dat zowel binnen als buiten de lijnen er altijd is, in voor- en tegenspoed. Blind is, zeker na het wegvallen van een aantal geroutineerde steunpilaren, momenteel één van de oudsten in het jonge Ajax-gezelschap. Dat betekent een vergroting van de verantwoorde lijkheid. 'Ja,' beaamde Danny Blind, 'In het veld ben ik voortdurend aan het coachen maar eerlijk gezegd vind ik dat niet iets wat bijzonder is. In feite is dat coachen natuurlijk niet leeftijdge bonden. ledereen moet elkaar aanwij zingen geven en leiding geven. Alleen, ben je wat ouder dan heb je op grond van je ervaring niet alleen meer inzicht in de situatie maar ook een groter na tuurlijk overwicht.' Ook Danny Blind had van het seizoen 1988-1989 ietsje meer verwacht dan er uiteindelijk uit is gekomen. Maar de blik op de toekomst is er één vol van optimisme. Blind: 'De spelersgroep van Ajax is heel jong maar er is weer bijzonder veel latent talent. Ik ben er van over tuigd dat we het volgende seizoen zo wel nationaal als internationaal weer hoge ogen kunnen gooien.' Vooralsnog geldt dat Ajax het huidige voetbaljaar in schoonheid moet afma ken. Oók de laatste drie wedstrijden mag Ajax niet verzaken en moet het publiek met een goed gevoel de zo merstop ingaan. Aan Danny Blind, de konstante faktor van Ajax, zal het in elk geval niet lig gen. Dit seizoen miste hij slechts één keer een wedstrijd, door een blessure. De laatste drie partijen zal Danny er weer staan waarna de gedachten zul len gaan naar het nieuwe seizoen. Een seizoen met opnieuw Danny Blind in het Ajax-shirt. maandag 15 mei a.s. vertrek 11.15 uur Ajax-stadion Hilversum Larenseweg 2: 12.00 uur Bus en Plaatskaarten verkrijgbaar bij: sig.-mag. Ajax Middenweg 400, Amsterdam, tel. 6653621 sig.-mag. Klarenbeek Gijsbrecht van Amstelstr. 163, Hilversum, tel. 035-214788 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 5