Ingmar Meijer de mascotte bij Ajax-Feyenoord 15 Op zaterdag 22 april j.l. sleepte het eerste zaterdagteam van Ajax het kam pioenschap in de Hoofdklasse AVB in de wacht. Het derde opeenvolgende kampioenschap werd behaald op het veld van het Ajax-stadion waar zo'n vijf tienhonderd mensen getuige waren van de beslissende laatste wedstrijd in het seizoen. Die ging nota bene tegen de enig overgebleven konkurrent, De Ger maan. Bij winst van De Germaan zou een beslissingsduel noodzakelijk zijn. Zover liet het elftal van trainer Bob Haarms het echter niet komen. De Ger maan werd met 2—1 verslagen en na afloop konden de bloemen uit het folie en de champagneflessen uit de kist. Het kampioenschap van het zaterdag 1 elftal maakte het succes van de pas vijf jaar geleden gestartte zaterdagafdeling van Ajax kompleet. Een week eerder vierde namelijk ook het tweede elftal het kampioenschap. Door de triomf is het streven van de zaterdag-afdeling, zo snel mogelijk naar de amateurtop, weer wat dichterbij gekomen. Volgend seizoen komt Ajax uit in de vierde klas se KNVB. De mannen die op de foto hun vreugde in De Meer niet onder stoelen of banken steken zijn, staand van links naar rechts: bestuurslid Hen- nie Henrischs, Henk de Gier, Rob Been, Marco van Zoest, Joop van Nie- len, Edwin van de Lugt, Niels Tammin- ga, Sjaak Swart, Frans Grootenboer, elftalleider Cees Boot, verzorger Jan Heil, grensrechter Peerenboom en trai ner Bob Haarms. Gehurkt: Lorenzo Ro berts, Jan de Ronde, Henk Heijt, Den nis Heijf, David Endt. Ronnie de Vries, Kim van der Waals en Martin van Leuven. Op de zestiende april van dit jaar beleefde Ingmar Meijer een hoogtepunt in zijn nog prille loopbaan. De aan voerder van Ajax E1 stapte in een vol Olympisch Stadion als eerste het veld op, aan het hoofd van de teams van Ajax en Feyenoord. Eerder al had Ingmar de grasmat van het Stadion kunnen testen in een wed strijd met zijn elftal tegen de jeugd van Feyenoord. Zoals gebruikelijk mocht Ingmar voor afgaande aan de wedstrijd poseren met zijn favoriete Ajacieden.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 15