AJAX-FEYENOORD Een volle bak Een zeer goed gevuld Olympisch Stadion is vanmiddag het décor voor de wedstrijd Ajax-Feyenoord. Die grote publieke belangstelling is te verklaren door de fantastische duels die beide kemphanen door de jaren heen hebben uitgevochten, maar tevens omdat dit een erg belangrijk duel is voor beide clubs. Jeugd Stanley en Joop 3 AFC AJAX Administratie Middenweg 401 1098 AV Amsterdam Tel. 020-946515 654440 Telex 12415 UITGAVE Frisch Drukkerijen BV Duivendrechtsekade 87-88 1096 AJ Amsterdam Tel. 020-930865 Telex 10299 TEKST Inter Football Hoger Einde Zuid 6/7 1190 AB Ouderkerk a/d Amstel Tel. 02963-4441 Telex 12337 ADVERTENTIE-ADRES Target Planning Singel 372 1016 AH Amsterdam Tel. 020-259517 240789 Fax: 020-381725 FOTOGRAFIE: Jan Onclin, Louis van de Vuurst e.a. Sinds Stanley niet werd geselekteerd voor het oefenduel met de Russen lijkt er een last van zijn brede schouders afgevallen. Stanley keept als vanouds en is de laatste weken weer een zeer betrouwbaar sluitstuk van de onervaren Ajax-defensie. Wellicht dat Menzo tegen Feyenoord laat zien dat hij ten onrechte gepasseerd is voor de wedstrijd tegen de Sovjets en dat hij alsnog zijn kandidatuur stelt. Ajax is door het plotseling falen van PSV weer helemaal in de race voor het kampioenschap, terwijl Feyenoord nog niet zeker is van Europees voetbal. Willen de Amsterdammers een gooi doen naar het landskampioenschap, mag er geen punt verloren worden vanmiddag. Ajax zal dus voor de winst gaan. Feyenoord eveneens, want de Rotterdammers hebben de hete adem van maar liefst vier konkurrenten in de nek: FC Twente, Roda JC, FC Groningen en Fortuna Sittard. Derhalve zal Feyenoord strijden voor wat het waard is. En dat is de Rotterdammers wel toevertrouwd. Deze 'klassieker' trekt vanmiddag het aantal toeschouwers dat het alleen al om historische redenen verdient. Want een duel tussen Ajax en Feyenoord is te vergelijken met elke topwedstrijd waar ook ter wereld. De geschiedenis speelt hierin een belangrijke rol. Beide clubs hebben meer dan honderd keer de degens gekruist. Veel van deze wedstrijden zijn beslissend geweest voor het kampioenschap van Nederland. Sommige staan onuitwisbaar in het geheugen van de supporters gegrift. Dat kan ook bijna niet anders want Ajax en Feyenoord brengen altijd spelers binnen de lijnen die het publiek iets extra's kunnen brengen. Dat is vanmiddag niet anders. Dit keer doen beide clubs zeer nadrukkelijk een beroep op de jeugd. Ajax' linkerkant is nu al legendarisch: Frank de Boer, Richard Witschge en Bryan Roy. Alle drie nog geen twintig jaar. De klasse druipt er af en deze jonkies hebben, gelukkig, het nodige krediet bij het publiek en trainers. Er mag gerust weieens wat misgaan, want je kunt van jongens van die leeftijd niet verwachten dat alles vlekkeloos verloopt. Maar in de euforie over de 'drie-van links' worden spelers als Aron Winter en Dennis Bergkamp soms overgeslagen, terwijl Arnold Scholten en Wim Jonk zich geruisloos in het elftal hebben gespeeld en met de week groeien. Door de blessures van Peter Larsson en Jan Wouters hebben zij hun kans gekregen én gepakt. Ook bij Feyenoord krijgt de jeugd momenteel de kans. Vorige week in Tilburg vormden Zier Tebbenhof en Jimmy Simons de Rotterdamse aanval. Wlody Smolarek is weliswaar geblesseerd, maar dit jonge duo, beiden achttien jaar, hield toch gelouterde krachten als René Hofman en Peter Houtman buiten het elftal.. Arjan van der Plas, pas zeventien, nam de plaats in van Sjaak Troost. Troost was op het laatste moment niet beschikbaar, maar Van der Plas liet zien dat hij een waardige vervanger kan zijn voor de ex-international. De topper van vanmiddag zal ongetwijfeld bezocht worden door bondscoach Thijs Libregts. Libregts zal met eigen ogen Willen zien hoe Feyenoord-goalie Joop Hiele er voor staat. Dit in verband met de belangrijke WK-kwalificatie wedstrijd tegen West- Duitsland op 26 april aanstaande. Voorlopig lijkt Aberdeen doelman Theo Snelders de beste papieren te hebben om het Nederlandse doel te verdedigen in die interland. Maar we mogen aannemen dat de bondscoach geen beroep zal doen op Edward Metgod om op de reserve bank plaats te nemen. Voor die positie komt Hiele nog steeds in aanmerking, maar dan zal hij wel aan moeten tonen dat hij daar klaar voor is. En dat kan vanmiddag. Dat geeft Stanley Menzo de kans om Libregts te laten zien dat hij te snel is afgeschreven door de Oranje-baas. Aron Winter kraait het uit van plezier. De kleine middenvelder wist met een kopbal een gaatje te vinden in de FC Utrecht-muur. Na een moeilijke periode is Aron weer helemaal terug.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 3