De voorspellingen van Richard Witschge 'Nee, het is beslist niet mijn eerste Ajax—Feyenoord', begint Richard Witschge wanneer we hem vragen of de wedstrijd van vandaag zijn debuut is in de klassieker. 'In Rotterdam viel ik al in en bovendien heb ik in de jeugd talloze keren tegen Feyenoord gespeeld. Vaak in toernooien en dat waren ook op dat niveau al bijzondere wedstrijden. Je bent dan extra gemotiveerd. Over het algemeen wonnen wij, al had Feyenoord geen slechte jeugd, maar we waren gewoon wat beter. Of Feyenoord er in de jeugd een andere speelstijl op na houdt dan Ajax? Nou, misschien was dat vroeger zo, maar ik vind dat nu zeker niet. Ze hebben ook heel wat aardige technische voetballers en ze spelen ook aanvallend, creatief voetbal. Van een doorstroming van het nieuwe talent is het nog niet zo gekomen maar ik geloof dat ze er wel aankomen. Je ziet bijvoorbeeld dat Zier Tebbenhyof kansen krijgt. En Jimmy Simons is ook een goeie aanvaller die het kan gaan maken. Zier Tebbenhof ken ik wel van de diverse nationale selekties. Hij speelde daar ook in, samen met bijvoorbeeld Bryan Roy.' Bij het doorlopen van de wedstrijden die Richard Witschge voorspelt komen we er niet onderuit hem te vragen wat hij van deze Ajax-Feyenoord denkt. Richard: 'Ajax—Feyenoord en Feyenoord-Ajax zijn altijd leuke potten. Ik vind op zich Feyenoord de laatste seizoenen niet zo imponerend voetballen maar juist dat aparte van Ajax-Feyenoord maakt dat het heel moeilijk wordt. In zulke wedstrijden kan je boven je krachten voetballen. Dat geldt voor Feyenoord maar natuurlijk ook voor ons. Wij moeten direkt heel fel starten, jagen, kort op de man spelen. Met die felheid komt onze klasse het beste naar voren.' Tenslotte meent Richard dat het goed is in het Olympisch Stadion te spelen: 'Zitten er een paar duizend man op de tribunes, zoals tegen PSV, dan speel ik natuurlijk veel liever in De Meer. Ook wanneer er zo'n twintig vijfentwintigduizend mensen zijn voetbal ik nog liever in De Meer. Maar wanneer het goed vol zit, en dat zal tegen Feyenoord toch wel het geval zijn, dan is het Olympisch Stadion een heerlijke ambiance.' Tijd voor de voorspellingen van het eredivisieprogramma van Richard Witschge: PSV-RodaJC 1 WV-BW Den Bosch 3 Haarlem-FC Twente 3 FC Groningen-Sparta 1 FC Utrecht-PEC Zwolle 3 Volendam-Willem II 3 RKC-Fortuna Sittard 3 Ajax-Feyenoord 1 Ajax-vreugde in De Kuip. In de eerste helft van dit seizoen speelde Ajax een uitgekookte partij tegen Feyenoord in Rotterdam. Twee van de jongste Ajacieden zorgden voor de 2-1 over winning Op de foto zien we één van die doel puntenmakers, Dennis Bergkamp intens ge nietend en omringd door zijn elftalgenoten Rob Witschge, Danny Blind, Arnold Mühren (half verscholen), Stefan Pettersson, Jan Wou ters en Frank de Boer.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 39