De voorwedstrijd De mascotte: Ingmar Meijer Rodi Spaan, mascotte bij Ajax—FC Utrecht 13.00 uur Ajax E 1—Feyenoord E 1 10 jaar 10 jaar 10 jaar 10 jaar 9 jaar 10 jaar 8 jaar 17 Een bijzondere wedstrijd als AjaxFeyenoord vraagt ook om een bijzondere mascotte. De jongeman die het Ajax-elftal vanmiddag in het Olympisch Stadion begeleidt is de aanvoerder van het E-junioren-elftal van de Amsterdam mers, het team dat het meerendeel van de mascottes gedurende het seizoen levert. Een speciale taak dus voor Ingmar vóór de altijd tot de verbeelding spre kende ontmoeting tussen Ajax en Feyenoord. Ingmar Meijer kunnen we eerder op de dag in aktie zien als vrije verdedi ger van zijn E 1-elftal dat om één uur begint met hun wedstrijd tegen de leeftijdgenoten van Feyenoord. Ingmar Meijer is tien jaar. De elfjarige Rodi Spaan vertolkte vorige week zondag in De Meer de hoofdrol. De jonge libero van het D 1-elftal van Ajax draafde namelijk op als de tradi tionele Ajax-mascotte. Voorafgaande aan het duel met FC Utrecht begeleidde Rodi de Ajax- profs bij de voorstelling aan het publiek. Uiteraard was er voor Rodi ook gele genheid om zich met zijn favorieten te laten vereeuwigen door de foto graaf. Voordat de klassieker Ajax—Feyenoord om half drie begint, krijgt het publiek een aardig voor proefje aangeboden. De E junioren van Ajax en Feyenoord beginnen om 13.00 uur aan hun voorwedstrijd. Voor de jonge voetbal lers natuurlijk een belevenis van jewelste: voor het eerst in het grote Olympisch Stadion voor een steeds talrijker wordend publiek! De E 1 junioren van Ajax zijn natuur lijk wel wat gewend. Zij zijn immers om beurten de mascottes die bij de thuiswedstrijden het Ajax-elftal bege leiden. Vanmiddag is er derhalve ook een dubbele taak weggelegd voor hun aanvoerder, Ingmar Meijer. Hij gaat eerst als captain het veld in tegen Feyenoord en tegen half drie draagt hij als Ajax-mascotte temid den der Ajacieden de wedstrijdbal naar de middenstip. Het afgelopen seizoen mag Ajax zich tegen aartsrivaal Feyenoord bijzonder succesvol noemen. Zowel in eigen huis als in de kuip kwam Ajax steeds tot winst. De heenwedstrijd in de Kuip leverde een 2-1 ze ge op door goals van Dennis Bergkamp en Bryan Roy. Bovenstaand beeld illustreerd de blijdschap na een Ajax-doelpunt in de konfrontatie in De Meer, vorig jaar. Van links naar rechts vieren onder meer Dennis Bergkamp, Danny Blind, Johnny Bosman en Ar nold Mühren hun feest. De selektie van Ajax E 1 ziet er als volgt uit: Ronnie Terweij doelman 10jaar Vincent v.d. Floed rechtsachter 10 jaar Juri Rose stopper 10 jaar Ingmar Meijer (capt) libero 10 jaar Marco Winters linksachter 8 jaar MarkStuut rechtsmidden 9 jaar Arno Bruinsma mid-midden 10 jaar Marvin Echteld Timmie Plomp Arturo ten Heuvel Nicky Schnater Nelinio Greene Merano Smit Nicky Eelhart linksmidden rechtsbuiten spits linksbuiten rechtsbuiten mid-midden linksachter De mannen van Ajax E 1 worden zoals altijd bijgestaan door hun leider, de heer Henk van Teunenbroek. Voor Nelinio Greene, de negenjarige voetballer van Ajax E 1is het Olympisch Stadion al geen onbe kend terrein meer. Bij Ajax-PSV was Nelinio namelijk de Ajax-mascotte die het Ajax-elftal begeleidde. Vanmiddag speelt Nelinio met zijn kameraden de voorwedstrijd tegen de leeftijdgenoten van Feye noord.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 17