FEYENOORD I De selektie De sterspeler Het talent De trainer 11 Naam: Feyenoord Opgericht: 19 juli 1908 Stadion: De Kuip Kapaciteit: 56.128 Voorzitter: Gerard Kerkum Trainer: Rob Jacobs Direkteur: Hans Kraay Clubkleuren: Rood-wit-zwart Shirtsponsor: Opel Erelijst: 12 maal kampioen van Neder land, 6 maal bekerwinnaar, winnaar EC 1 in 1970, winnaar UEFA-Cup in 1974, winnaar Wereldbeker in 1970. Cijfers afgelopen seizoen: 34 14 8 12 36 63-57(6e) Topscorer vorig seizoen: René Hofman 14 goals. Peter Barendse (22) Marcel Brands (26) Martin van Geel (27) Ruud Heus (27) Joop Hiele (29) René Hofman (27) Peter Houtman (31) Ricardo de Jongh (20) Ton Lokhoff (28) John Metgod (30) Kenneth Monkou (23) Paul Nortan (24) Antal Roth (28) Wlodzimierz Smolarek (31) Zier Tebbenhoff (17) Sjaak Troost (29) De kapperszoon John Metgod komt uit een sportieve familie. Begonnen bij de Amsterdamse amateurclub DWS belandde hij bij Haarlem, waar nu nog zijn broers Edward en Mark spe len. Na Haarlem tekende hij voor AZ'67 waar hij de grootste tri omfen vierde. Hij werd er kam pioen, won de beker en bereik te de finale van het UEFA- bekertoernooi in 1981. Van AZ ging hij naar het grote Real Madrid'en daarna naar Engeland, waar hij speelde voor Nottingham Forest en Tottenham Hotspur. Dit seizoen kwam Metgod (27-2-'57) weer naar Nederland en werd gelijk de nieuwe aan voerder van Feyenoord. Zeventien jaar is hij pas, maar toch heeft hij al enige Eredivisie-ervaring en heeft hij een competitiedoelpunt achter zijn naam staan. We hebben het over Zier Tebbenhoff. Tebbenhoff is een spitsspeler en hij heeft alle ver tegenwoordigende elftallen doorlopen. Hij wordt gezien als het grootste talent bij de Rotterdammers. De op 15 oktober 1943 in Rot terdam geboren Rob Jacobs was als voetballer technisch sterk, maar niet goed genoeg voor de top. Hij speelde be taald voetbal bij Feyenoord, Xerxes/DHC en Excelsior. In 1975 werd Jacobs trainer. Eerst bij Ommoord en DHS. In 1979 werd hij tweede trainer bij Excelsior. Dat bleef hij twee jaar en in 1981 maakte hij zijn debuut als hoofdtrainer bij SVV. Hij trainde de Schiedam mers slechts één seizoen, waarna hij terugkeerde bij zijn grote liefde: Excelsior. Hij was vijf jaar werkzaam op Woudenstein en behaalde er, mede gezien de moeilijke om standigheden, redelijke resulta ten. Als beloning voor dag goe de werk kreeg hij in 1986 een kontrakt aangeboden van FC Groningen, de club die toen een aanval ging doen op de top drie. De top drie zal niet wakker ge legen hebben van FC Gronin gen en Jacobs; Groningen werd dertiende, op 29 punten afstand van kampioen PSV. Toen Jacobs zijn tweede kon- traktjaar wederom slecht be gon, mocht hij zijn biezen pak ken. Na een paar maanden rust klopte Roda JC bij hem aan om de plaats in te nemen van de tussentijds vertrokken Rob Baan. Met Roda ontsnap te hij net aan degradatie en won bijna de KNVB-beker. Jacob's aanstelling bij Feye noord was een verrassing. Ri- nus Israel had nog twee jaar te gaan bij de Rotterdammers, maar zijn kontrakt werd afge kocht. Jacobs, die al een kon trakt had getekend bij (ja weer) Excelsior, werd zijn opvolger.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 11