Sonny SiËooy terug in De Meer Een oorverdovend applaus viel Sonny Silooy twee weken geleden ten deel. Niet omdat hij voor zijn Franse club Matra Racing het win nende doelpunt had gemaakt. Nee, Sonny Silooy werd op die manier ont vangen door het Ajax-publiek dat zich opmaakte voor de kompetitie wedstrijd tegen Haarlem. Voor de supporters had Ajax een grote verrassing in petto. Sonny Silooy, waarvan kort tevoren bekend werd dat hij met ingang van het nieuwe seizoen het Ajax-elftal zou komen versterken, werd vlak voor het begin van de wedstrijd op nieuw "voorgesteld" aan de Ajax- supporters. De geblesseerde Ajax-doelman Stanley Menzo reikte de verloren zoon symbolisch het Ajax-shirt aan. Het shirt dat hij vanaf het volgend seizoen voor de duur van zeven jaar zal gaan dragen. De hartelijke ontvangst van zijn vroe gere fans maakte wat emoties los bij de snelle, harde verdediger die op veel posities inzetbaar is. "Ja", zegt Sonny Silooy na afloop van de wedstrijd,"ik had niet op zo'n reaktie gerekend. Het sterkte mijn gevoel dat ik er goed aan heb ge daan om terug te komen in De Meer." Dit seizoen maakt Sonny nog af bij zijn huidige Parijse werkgever waar hij aan zijn tweede seizoen bezig is. Tijdens het seizoen 1987-1988 was het de toenmalige trainer van Matra, de Portugees Artur Jorge, die Silooy per sé in zijn elftal wilde hebben. Maar tot een hechte band met de club en een eigen speelstijl voor Silooy kwam het niet. Aan het begin van dit seizoen vertrok Artur Jorge zelf naar zijn vroegere club FC Porto. En Matra, dat het jaar daarvoor nog stevig aan de weg tim merde, zakte naar een bedenkelijk niveau. De slechte prestaties van Matra hadden ook hun weerslag op het spel van Sonny Silooy. Vorig seizoen had Sonny al vreselijke pech toen hij in een Bekerwedstrijd onzacht in aanraking kwam met elf- talgenoot Krimeau. Sonny brak door die botsing zijn oogkas en het herstel van de breuk duurde lang. Te lang, want daardoor moest hij het Euro pees Kampioenschap in West Duits land missen. Zijn vaste positie hoop te hij weer terug te winnen nadat bleek dat hij volledig hersteld was, maar zijn vorm liet te wensen over. Toch speelde hij met Oranje mee te gen West Duitsland, Italië en Israel. Maar voor de laatste interland, tegen de Sovjet Unie, werd Silooy door bondscoach Libregts gepasseerd. "Het terugkomen in Oranje is één van de belangrijkste dingen die me voor ogen staat", zegt Silooy. Martinair Pafee f Met een zwierig gebaar zet Sonny Silooy zijn handtekening onder de verbintenis die hem voor zeven jaar aan Ajax bindt. Michael van Praag (links) en Arie van Os zijn de Ajax-bestuursleden die een en ander met genoegen zien gebeuren. 6

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 6