-fi cAjax-buó 't ooi Naam: Stanley Purl Menzo Geboren: 10 oktober 1963 Debuut in Ajax-1:15 april 1984, AZ-Ajax, 1-1 Positie: doelman Lengte: 1.82 m. Gewicht: 78 kg. van Metgod als tweede keeper. Ik heb aldoor een bepaald gevoel gehad dat de Oranje-leiding geen vertrouwen in me had, maar openlijk is er nooit iets tegen me gezegd. Oranje heeft me lang bezig gehou den; ik heb er naar toe geleefd. Ik heb daardoor een geweldige dom per gehad. Ook door de manier waardoor het één en ander is aange pakt heb ik het Nederlands Elftal voorlopig naast me neergelegd. Ik richt me helemaal op Ajax. Zorg dat ik bij mijn club goed speel. Bij Ajax wil ik die teleurstelling met Oranje vergeten. Gaat het goed dan zien we wel wat er gebeurt." Als een tijger Drie dagen na de interland tegen Rusland, in Eindhoven, speelde Ajax in diezelfde stad tegen PSV. Stanley Menzo keepte als een tijger en stal de show. Was die "wereld partij" een revanche voor het aangedane "onrecht"? Stanley:"Het heeft wel meegespeeld, ja. Ik was er enorm op gebrand te laten zien dat Stanley Menzo niet af geschreven is. Ik had een paar be langrijke reddingen en iedereen heeft kunnen zien dat ik het keepen niet verleerd ben. Juist tegen PSV in Eindhoven. Die prestatie deed me goed. Jammer alleen dat ik gebles seerd raakte. Het zit blijkbaar niet echt mee, dit seizoen. Bij een uittrap verrekte ik mijn lies. Dat was heel pijnlijk en na tien minu ten moest ik er uit. Ik hoopte er een week later, tegen Haarlem, weer bij te zijn. Maar de pijn was toch te erg en met een lies blessure moet je nu eenmaal goed oppassen. Lloyd speelde tegen Haarlem en dat is voor niemand een probleem. De jongens weten wat ze aan hem heb ben, hij heeft hun vertrouwen." Afgelopen zondag stond Stanley te gen FC Groningen weer als vanouds te keepen. Miraculeuze reddingen en het stoppen van een strafschop be wezen dat een getergde Menzo voor twee telt. Menzo staat er weer. "Ach, al die toestanden met Oranje", zegt Stanley,"ik ben nu in elk geval blij dat ik weet waar ik aan toe ben. Aan de onzekerheid is een einde ge komen. PSV was een hoogtepunt voor mij en ik ben er van overtuigd dat ik uit het dal ben." zondag 30 april MVV-Ajax zondag 7 mei Volendam-Ajax maandag 15 mei Oen Bosch Ajax Bus en Plaatskaarten kunt u bestellen bij: sig.-mag. Ajax Middenweg 400, Amsterdam, tel. 6653621 sig.-mag. Klarenbeek Gijsbrecht van Amstelstr. 163, Hilversum 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 5