Sir Stanley Menzo "fir fvef» Oranje van me afgezet" Stanley Menzo maakte, op z'n zachtst gezegd, roerige tijden door. Het hele seizoen speelde de man, die onomstreden de keeper met het meeste pure talent van Nederland is, een beetje onder zijn normale kun nen. De bijzondere vorm was er niet, zoals het hele Ajax-elftal lange tijd wat onder het niveau presteerde. Dat het één invloed heeft op het ander staat buiten kijf. Ook een doelman is afhankelijk van de vorm van zijn ploeg, maar Stan is de eerste om toe te geven dat hij niet in zijn beste doen was. Blijft staan dat Menzo met zijn atletische vermo gens, zijn uitstraling en zijn, in vele internationale wedstrijden opgedane ervaring, zeker tot de top-drie keepers van Nederland behoort. Oranje-domper Juist in dit wat vreemde seizoen leek het alsof Stanley eindelijk zijn kans in Oranje zou krijgen. Een verdiende kans want al jaren is Stanley Menzo een gewaardeerde kracht in eerst het UEFA-elftal, en daarna Jong Oranje en het Olympisch Elftal, ledereen weet wat Stanley kan, los van een wat betere of mindere vorm. Toen achter elkaar Hans van Breuke- len en Joop Hiele geblesseerd raak ten, was Stanley ook de logische vol gende man voor Oranje. Tenminste dat was voor velen zo. Jaren van ge duld en bescheidenheid zouden daarmee worden beloond. Echter, bondscoach Thijs Libregts besliste anders. Opeens werd Theo Snelders in Aberdeen, na wat voor zetten van de pers, ontdekt. Erger, zelfs een plaats bij de selektie voor de wedstrijd tegen Rusland, cru ciaal met het oog op de WK-match tegen West Duitsland, werd de ont stelde Menzo niet gegund. Edward Metgod, vele, vele jaren bui ten beeld, was plotseling Libregts' tweede man. In de eerste reakties tegenover de pers liet "Sir" Stanley zich opmerke lijk bescheiden, bedeesd zelfs, over de kwestie uit. Als een echte gentle man zocht hij eerst de fout bij zich zelf. Hij sprak vooral over de mindere vorm die hem parten had gespeeld en niet over de pijn die het niet- selekteren voor Oranje hem had gedaan. Maar binnenin woedde die pijn wel degelijk. Na alles een beetje verwerkt te hebben wil Stanley zijn ware zegje over de "zaak Oranje" wel doen. Stanley:"ln het begin heb ik me bewust ingehouden. Ik wilde de zaak niet méér kwaad doen met ongekon- troleerde opmerkingen. Maar ik heb er lang over nagedacht en ik ben tot de konklusie gekomen dat ik het niet allemaal gelaten over me heen kan laten gaan. Ik vind dat ik niet helemaal juist be handeld ben. Dat ik niet gekozen werd in de Oranje-selektie deed pijn. Maar ik voelde het wel al aankomen. Vanaf de blessureproblemen met Hiele en Van Breukelen dook plotse ling de naam Snelders op. Ze zijn naar hem gaan kijken, hebben in Aberdeen met hem gesproken. Geen probleem hoor, maar met mij is geen enkel kontakt gezocht. Dat vond ik toch merkwaar dig. Kijk, ik had er nog vrede mee gehad wanneer er eerlijk was gezegd:'Luister Stan, je vorm is niet in orde. Snelders speelt maar je hoort er wel bij.' Dan weet je dat er vertrouwen is. Dat kan je zelfs helpen door een mindere periode heen te komen. Nu niets, maar wél er boven op die selektie 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 4