AJAX EC UTRECHT Nee, we gaan ons niet rijk rekenen. We gaan ons niet gelukkig maken met de huid van de beer voordat die geschoten is. Natuurlijk, de nederlaag van het onbereikbaar geachte PSV en de kranige winst in - en op Gro ningen heeft voor een nieuwe gloed in de Ajax-harten gezorgd. Maar we hebben leergeld betaald. Een paar maanden terug werd hoop al eens verward met zekerheid en in plaats dat de krachten extra gebundeld werden viel Ajax ten prooi aan een zwakke periode. Nu het onzekere Eindhoven wéér binnen handbereik is mogen we niet dezelfde fout maken. Bescheidenheid en een sterk realisme is een beter fundament dan ongebreideld opti misme en wilde fantasieën. Het gat met PSV bedraagt nog steeds twee punten. Nog "slechts" twee punten zullen sommigen zeggen, maar dat kan, zeker wanneer de opponent een door de wol geverfd gezelschap als PSV is, een heel belangrijke kloof zijn. Ajax doet er dan ook goed aan om zonder overdreven kapsones iedere wedstrijd opnieuw alles te geven. Er voor te zorgen dat de punten gepakt worden zonder teveel naar de andere velden te kijken. Wat er elders gebeurt is, na kwart over vier misschien meegenomen, maar wanneer er zelf gewonnen wordt kan het nooit echt tegenvallen. Blik op oneindig en gedachten op nul, zo geven de mannen van de wielersport de situatie aan waarin Ajax zich nu bevindt. Iedere zondag moet er geknokt worden want Ajax krijgt het van niemand kado. Op het lijstje van de uitwedstrijden staan niet bijzonder illustere namen maar clubs als Volendam, BW Den Bosch en het in gevaar verkerende MW zijn allesbehalve katjes om zonder handschoenen aan te pakken. En wat te denken van de tegenstander van vandaag, FC Utrecht? Hoewel de Utrechtenaren nog nooit in De Meer tot winst kwamen zijn het ook nooit werkelijk makkelijke klanten. Ajax zal juist in deze en de komende wedstrijden moeten bewijzen leergeld te hebben betaald. De klasse die het elftal van Spitz Kohn ontegenzeggelijk herbergt moet gedragen worden door intelligentie en een volledige inzet. Alleen dan mag er gehoopt worden. FC Utrecht in problemen Heel Utrecht haalde afgelopen zondag opgelucht adem. Door de 3-0 overwinning op Veendam was een ware crisis afgewend. Dat die 3-0 zege op éen van de zwakste Eredivisiebroeders werd behaald deerde niemand in de Domstad. De -lichte- dreiging van degradatiegevaar was gelukkig in de kiem gesmoord, dat was het enige wat telde. De vlucht uit de rode zóne verdoezelt niet dat FC Utrecht moeilijke tijden doormaakt. Opgejaagd door de slechte resultaten verloor de ploeg veel van haar eigenlijke identiteit. De nervositeit in het Galgenwaard-kamp bracht het elftal in plaats van een karaktervolle reaktie slechts nog meer schade. In de thuiswedstrijd tegen BW Den Bosch verloor FC Utrecht de begaafde middenvelder Rob Alflen. Een scher mutseling met de- ook bij Ajax niet onbekende- Fred van der Hoorn lever de hem "rood" en een schorsing op. Dat rood was een week later wegge legd voor het duo Johan de Koek/ Kevin Young. Laatstgenoemde gaat in zijn ijver en strijdlust naar -matig- Engels gebruik vaker tot op het randje. Maar Johan de Koek begreep zelf niet waar zijn beheersing was gebleven. De goede gigant trapte tegen Willem II tegen zijn geaardheid in na en kon vertrekken. Tegen Veendam ontbrak dat drietal terwijl spits Erik Willaarts vanwege een blessure ook niet van de partij kon zijn. Han Berger was daarom gedwongen een erg jong elftal de kastanjes uit het vuur te laten halen. Jan van Halst, Etienne Kelders, Bert Buizert en Robert Roest kwamen nog niet zo vaak in aktie maar hun enthousiasme werkte aanstekelijk. De formatie waarmee FC Utrecht tegen Veendam ten strijde trok zag er als volgt uit: In het doel Jan-Willem van Ede, één van de Nederlandse goalies die last hadden van het blessure-virus. Het begin van het seizoen maakte Van Ede niet mee door een zware knieblessure en onlangs moest hij vanwege een spierkwetsuur verstek laten gaan. De verdedigende lijn trok trainer Berger op uit het viertal Jan van Halst, Gerrit Plomp, Robert Roest en Herman Verrips. De middenlinie bestond uit Bert Buizert, Edwin de Kruijff en Gijs Steinmann terwijl topschutter Marco Boogers, centrumaanvaller John Lin- ford en het linkerspitstalent Etienne Kelders de voorhoede vormden. derde konfrontatie De wedstrijd van hedenmiddag is de derde konfrontatie tussen Ajax en FC Utrecht in dit seizoen. In Utrecht toonde Ajax zich lange tijd nogal geimponeerd door de historie en had meer kunnen meenemen dan een ge lijkspel. In De Meer speelden Ajax en FC Utrecht daarna in de tweede Bekerronde tegen elkaar. Opvallend mat was FC Utrecht toen eigenlijk geen partij, al doet de 2-1 uitslag anders vermoeden. Vandaag zal het Utrechtse gezelschap, ondanks de jeugdige onervarenheid, waarschijnlijk meer problemen opleveren. Een succes tegen Ajax zou het Utrechtse moreel weer op normaal peil brengen. Zover mag Ajax het, met alle respekt voor de tegenstander, niet laten komen. Puntverlies kan niet, zeker niet in De Meer. De goede serie waar Ajax middenin zit moet nog een wedstrijd of zeven/acht worden doorgetrokken. Na het karwei tegen FC Utrecht wacht bijvoorbeeld die mooie wedstrijd tegen Feyenoord. Het Olympisch Stadion glimt nu al van trots om die klassieker te mogen koesteren. Fidelio AFC AJAX Administratie Middenweg 401 1098 AV Amsterdam Tel. 020-946515 654440 Telex 12415 UITGAVE Frisch Drukkerijen BV Duivendrechtsekade 87-88 1096 AJ Amsterdam Tel. 020-930865 Telex 10299 TEKST Inter Football Hoger Einde Zuid 6/7 1190 AB Ouderkerk a/d Amstel Tel. 02963-4441 Telex 12337 ADVERTENTIE-ADRES Target Planning Singel 372 1016 AH Amsterdam Tel. 020-259517 240789 Fax: 020-381725 FOTOGRAFIE: Jan Onclin, Louis van de Vuurst e.a. 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 3