Sjaak Wolfs zoals hij iedere zondag op de Ajax-bank te zien is: fel meelevend met zijn jongens. genoeg kwam die toen niet. Toen FC Utrecht hier voor de Beker kwam voetballen merkte je al snel dat dat het het échte Utrecht niet was. Ze kwamen maar een kwartiertje in de tweede helft aan hun eigen spel toe. Toen werd er even geknokt en Ajax heeft het in feite niet zo moeilijk gehad." Volgende week loopt Amsterdam uit voor de topper Ajax-Feyenoord. Speciale wedstrijden zijn dat, wed strijden waar ook Sjaak Wolfs zich keer op keer op verheugt. "Het wordt weer het oude liedje," weet Sjaak, "Feyenoord moet Ajax beletten te spelen en aan ons is het initiatief. Ik weet zeker dat Ajax meer in huis heeft dan Feyenoord. Meer intelligentie, meer kapaciteit. Maar Ajax moet er voor waken om niet te lakoniek Feyenoord tegemoet te treden. Dan kom je bedrogen uit. ledereen moet beginnen met keihard te werken en dan kom je vanzelf in je spel. Feyenoord heeft aan het begin van het seizoen veel nieuwe spelers gekocht maar het spel is eigenlijk niet ver anderd. Behalve die Pool, Smolarek, zie ik geen spelers van echt aparte klasse in hun linies. Toch vind ik het jammer hoor, dat Feyenoord niet meer het Feyenoord is van vroeger. Feyenoord als echte topper hoort er toch bij in de Eredivisie. Ze kunnen wel terug komen naar dat oude niveau, maar dan moeten wel de juiste mensen de leiding nemen." blijven knokken Het kan natuurlijk altijd dat de kampioenskansen voor Ajax terug komen, maar los daarvan heeft Sjaak Wolfs een uitgesproken mening over hoe Ajax het seizoen af moet maken: "Ajax moet tot en met de laatste dag van de kompetitie blijven knokken. Voor zichzelf en vooral ook voor het publiek. Iedere wedstrijd moeten ze laten zien wat ze waard zijn. Na de winst op PSV mag het niet nog eens tot een dieptepunt komen. Met zo'n jong team moet dat kunnen. Ze kunnen veel good-will kweken bij de aanhang wanneer ze ook in de zogenaamde mindere wedstrijden alles geven, gemotiveerd blijven. Kijk een wielrenner gaat ook altijd in de slag. Die kan niet een dagje slabakken, hij gaat gewoon het gevecht aan. Dat hoort in het voetbal ook zo!" 19

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 19