Sjaalf Wolfs voorspelt het EretHvisleprogramma 18 Al vele, vele jaren is hij een niet weg te denken persoonlijkheid rond het Ajax- elftal. Altijd in de weer en vreselijk betrokken bij het wel en wee van zijn club. We hebben het over Sjakie Wolfs, de materiaalman van Ajax die bij de club hoort als doelen bij een voetbalveld. Sjaak mag best gerekend worden tot de kenners van het voetbal. Kan ook haast niet anders wanneer je week in, week uit gekonfronteerd wordt met voetbal op het hoogste niveau. Kompetitietoppers, Europa Cup veld slagen, alles maakte Sjaak mee en in voor- en tegenspoed stond en staat hem maar één ding voor ogen: het allerbeste voor zijn jongens en zijn Ajax. Aan Sjaak vroegen we om het Ere divisieweekend te voorzien van zijn voorspellingen. Dat deed Sjaak Wolfs graag en daarbij geeft hij zijn mening over FC Utrecht, Ajax' tegenstander van vandaag en over de topper van volgende week: Ajax-Feyenoord. Allereerst Sjaaks voorspellingen: PEC Zwolle-FC Groningen 3 Fortuna Sittard-VW 1 Willem ll-Feyenoord 2 Veendam-MW 1 Sparta-Haarlem 1 FC Twente-PSV 3 BW Den Bosch-Volendam 3 Ajax-FC Utrecht 1 "Natuurlijk," zegt Sjaak, "Ajax-FC Utrecht wordt een 'eentje'. Utrecht moet het vooral van de inzet hebben en ik geloof dat het karakter in de ploeg de laatste tijd wat te lijden heeft gehad. Ik denk niet dat ze tegen Ajax de krachten zo kunnen bundelen om echt gevaarlijk te worden. Van alle kanten komt er onrust op FC Utrecht af en dat is slecht voor het vertrouwen. Ajax moet ook gewoon van eigen kracht uitgaan, net als altijd. Speelt Ajax in de Galgenwaard dan is Utrecht altijd wat gevaarlijker. Dit seizoen speelden we 1 -1In de eerste helft had FC Utrecht een overwicht, maar we hadden de zaken toch goed onder kontröle. In de tweede helft werd FC Utrecht met de rug tegen de muur gezet. We hadden toen moeten door drukken, de winnende goal maken. FC Utrecht had in die eerste helft zoveel gegeven dat ze er dóór kwamen te zitten. De bal kwam haast niet meer uit hun strafschopgebied. En dan moet je het afmaken hè, een knock-out uit delen. Als je voelt dat je sterker bent dan moet je nóg fanatieker zijn voor die beslissende eindstoot. Jammer Sjaak Wolfs deelt in de tegenslagen van Ajax, maar hij heeft ook zijn aandeel in de triomfen van zijn club. Hier toont Ajax' materiaalman zich gelukkig met de prijs voor de beste Europese club van het jaar 1987.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 18