HAARLEM mita De Club De selektie De sterspeler Het talent De trainer 9 Naam: Haarlem Stadion: Haarlem-stadion Kapaciteit: 14.000 Voorzitter: Henk Hut Trainer: Dick Advocaat Clubkleuren: Blauw-rood Shirtsponsor: Mita Copiers Erelijst: Landskampioen in 1946. Bekerfinalist in 1911, 1914 en 1950. Cijfers vorig seizoen: 34 14 6 14 34 42-46 (9ste) Topscorer vorig seizoen: Rini van Roon, 14 doelpunten. Raymond Atteveld (22) Cees Baas (22) Dieter Bakker (22) Frank Dikstaal (19) Leeroy Echteld (20) Wout Holverda (30) Jerry Kranthove (20) Ortwin Linger (21) Rob Matthaei (22) Edward Metgod (28) Arthur Numan (19) Marcel Oost (19) Marcel Peeper (23) Gert-Jan Prijden (21) Rini van Roon (27) André Stafleu (33) Brian Tevreden (19) Carlo van Tour (32) Roberto Lanckohr Als sterspeler van de Haar lemmers kozen wij Edward Metgod. Metgod maakte al op twintig jarige leeftijd zijn debuut in het eerste elftal van Haarlem, in het seizoen 1979-1980. Tot aan de start van het huidige sei zoen speelde Edward 263 wedstrijden voor zijn club. Metgod speelde één keer voor Oranje. Dat was op 10 november 1970 toen hij als sluitpost van het Nederlands-elftal aantrad tegen Frankrijk (1 -2). Ed ward Metgod flirt al jaren met de vaderlandse top, maar een transfer heeft er voor de uitstekende Haarlem-goalie nooit ingezeten. Haarlem beschikt over veel jong talent maar hét talent is middenvelder Arthur Nu man. De achttien-jarige Nu man is een spelbepalende voetballer, gezegend met een zeer goed linkerbeen. Vorig seizoen werd hij al een paar keer door Dick Advocaat ingezet. Dit sei zoen is hij er vanaf de eer ste wedstrijd bijgeweest. Het is altijd even afwachten met spelers van zijn leeftijd, maar dat hij veel talent heeft staat vast. Dick Advocaat is aan zijn tweede seizoen als hoofdtrai ner in de Eredivisie bezig. Het eerste is vrij geruisloos ge gaan, hetgeen te verwachten was bij een club als Haarlem. Het enige opwindende was dat Advocaat nogal wat kritiek kreeg op de zeer behoudende speelwijze van zijn elftal. Voordat hij bij Haarlem onder kontrakt kwam te staan was Dick Advocaat trainer bij DSVP uit Pijnacker en vanaf 1984 tot 1987 was hij in Zeist werkzaam als assistent bondscoach. Hij fungeerde bij de KNVB naast Rinus Michels en Leo Beenhakker, twee trai ners die bij ietwat meer aan sprekende clubs terecht zijn gekomen. Heeft Advocaat als trainer nog niet zoveel ervaring, als speler kan hij bogen op een twintig jaar durende karrière. Hij start te zijn loopbaan in de plaats waar hij op 27 september 1947 werd geboren: Den Haag. Eerst bij ADO en ver volgens bij FC Den Haag. Na jarenlang één der steunpilaren van het Den Haag elftal te zijn geweest verhuisde Advocaat naar Roda JC. Daarna speel de hij voor VW, Chicago Sting in de Verenigde Staten, Sparta, Berchem Sport en tenslotte FC Utrecht, waar hij zijn imposante karrière besloot.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 9