Pim van Dord voorspelt het eredivisieprogramma Bij gelegenheid van de wedstrijd Ajax-Haarlem is het niet een van de voetballers die de voorspellingen van het Eredivisieprogramma doet maar een ex-voetballer. Pim van Dord is te genwoordig in dienst als fysiotherapeut bij Ajax maar als voetballer verdiende hij ook zijn sporen in het rood en wit van de Meerclub. Met 137 kompetitie wedstrijden voor Ajax neemt Pim een uitstekende positie in op de ranglijst van Ajacieden die honderd of meer wedstrijden speelden. Dat aantal had nog veel hoger kunnen zijn wanneer een Achillespees blessure hem niet tot voortijdige opgave van zijn karrière had genoopt. De banden met Ajax zijn bekend maar ook met Haarlem heeft Van Dord enige affektie. Alweer vele jaren is hij namelijk woon achtig in de Spaarnestad. Een uitste kende gelegenheid derhalve om Pim op te zadelen met de zware taak om een prognostiek te geven van het Eredivisieweekend. Dit zijn de voorspellingen van Pim van Dord: Veendam-FC Groningen 1 PEC Zwolle—PSV 2 FC Twente-Roda JC 2 Ajax—Haarlem 1 Sparta-RKC 3 Fortuna Sittard-Volendam 3 VW-Feyenoord 1 BW Den Bosch-MW 3 Willem II—FC Utrecht 1 De eerste wedstrijd die Ajax en Haar lem dit seizoen tegen elkaar afwerkten herinnert Pim van Dord zich nog goed. 'Maar dat is niet in de eerste plaats vanwege de uitslag of vanwege een voetbal-technisch hoogstandje', zegt Pim. 'Nee, jammer genoeg staat die wedstrijd me bij als het duel waarin Peter Larsson zwaar geblesseerd raak te. Later moest ik de jongens de uit slag vragen want ik was met Peter mee, de kleedkamer in om te kijken hoe ernstig de schade was.' Over Haarlem als ploeg wil Pim ook wel wat kwijt. 'Haarlem is een nogal stugge ploeg. Geen echte uitblinkers en geen uitgesproken spektakulaire speelstijl. Maar het is een vrij jonge ploeg en hun trainer, Dick Advocaat, weet toch het maximale rendement uit zijn jongens te halen. Juist door ze goed georganiseerd te laten voetballen. Goed opletten is altijd geboden. In Haarlem waren we destijds de hele wedstrijd de meerdere maar in de laat ste tien minuten liepen we toch nog gevaar om de 1 -0 voorsprong uit han den te geven. Vandaag zullen ze weer honderd procent gekoncentreerd in het veld komen. Dat moet Haarlem ook wel doen anders gaat het onherroepe lijk mis', aldus Pim van Dord die er op rekent dat de Ajacieden hem niet in de steek zullen laten en Haarlem met ver lies naar huis zullen sturen. Pim van Dord behandelt de langdurig geblesseerde Petri Tiainen. De in Haarlem woonachtige fysiotherapeut van Ajax voorspelt de resultaten in de ere divisie van dit weekend. 18

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 18