Profïei van a Winter Een tijdlang vertoefde Aron Winter min of meer in de schaduw van het Ajax-gebeuren. De vorm wilde maar niet komen en Aron raakte zijn posi tie in het eerste elftal kwijt. De pit, de dadendrang, de dynamiek, die de jonge middenvelder altijd kenmerkten leken ondergesneeuwd. Toch zagen de kenners nog niet zo heel lang ge leden in diezelfde Aron Winter één van de grootste Nederlandse talen ten. Hij bracht het na een stormachti ge entree in het eerste van Ajax en twee jaar vol van Europa Cup- avonturen dan ook bijna vanzelfspre kend tot de selektie van het Neder lands Elftal. Natuurlijk is dat talent niet echt gesmolten. Aron Winter maakte gewoon een slechte periode door. Door het hoge verwachtingspatroon van de alles- kunner 'viel zijn terugslag extra op. Twee weken geleden zagen we plot seling de echte Aron Winter weer voorop gaan in de strijd tegen FC Twente. Als invaller gaf hij Ajax na de rust extra power als aanjager op het middenveld. "Natuurlijk was ik blij dat het goed ging tegen FC Twente", zegt Aron,"het was een goede gelegen heid om te bewijzen dat ik niet ben afgeschreven en ook een beetje revanche op mijzelf. De laatste tijd ben ik ook goed bezig op de training en dat moet vruchten afwerpen. Een tijdje geleden ben ik bij mezelf te raden gegaan en heb bepaald wat ik moest doen om weer terug te komen. Het kan ook te maken hebben met het feit dat ik sinds kort m'n eigen huis heb, waar ik samenwoon met mijn vriendin Yvonne. In die eigen omgeving kan ik goed tot rust komen en het maakt je zelfstandiger, verantwoordelijken Als het goed gaat heeft Aron Winter de weg terug dus weer te pakken. Voor hem én zijn talrijke fans is het van harte te hopen dat we binnenkort de "oude" Aron weer met zijn kenmerkende bezetenheid in aktie zien. Naam: Aron Mohammed Winter. Geboren: 1 maart 1967 te Paramaribo. Lengte: 1.72 m. Gewicht: 69 kg. Opleiding: MAVO en MTS. Burgelijke staat: Woont samen met Yvonne in Lelystad. Vorige clubs: Argonaut (Amsterdam), DIO (Groningen), DIOK en SVL (Lelystad). Getraind onder: Dick de Groot, Spitz Kohn, Johan Cruijff, Ton Bruins Slot, Cor van der Hart, Barry Hulshoff, Bobby Haarms, Louis van Gaal, Kurt Linder bij Ajax en Bert van Lingen, Rinus Michels, Nol de Ruiter en Thijs Libregts bij de vertegenwoordigende elftallen. Vertegenwoordigende elftallen: Jong Oranje, Olympisch Elftal en het Nederlands Elftal. Eredivisiedebuut: 6 april 1986. Ajax-FC Utrecht, 3-0. Ik viel in en scoorde. Favoriete stadion: Camp Nou van Barcelona. Voorbeeld: Johan Cruijff en Pelé bewonderde ik altijd. Beste wedstrijd: Moeilijk te zeggenlaat ik het op Ajax- PSV houden in het seizoen 1986-1987; mijn eerste wedstrijd in de basis. Moeilijkste tegenstander: Hangt vooral van mezelf af. Favoriete clubs: Ajax, Barcelona en Milan. Favoriete voetballers: Frank Rijkaard, Ruud Gullit, Diego Maradona en Marco van Basten. Hoogtepunt: De Europa Cupfinales en het Europees Kam pioenschap, al was ik daar geen basisspeler. Dieptepunt: De terugslag in dit seizoen waardoor ik buiten het elftal kwam. In een korte periode heb ik heel veel mee gemaakt en dat heeft zich gewroken. Beste eigenschap: Ik ben eerlijk en men kan altijd op me rekenen. Slechtste eigenschap: Soms ben ik te makkelijk. Hobbies: Van alles, squash, kaarten, video-films kijken, slapen, muziek. Droomt van: Gezond te blijven en een mooie karrière. Nachtmerries over: Mensen die zich met mijn privéleven bemoeien. Ik hou mijn voetbal- en privéleven graag gescheiden. Vakantiebestemming: Spanje. Beste TV-programma: De Cosby-show en sportprogram ma's. Wat lees je: Ik hou van de stripverhalen van Suske en Wiske en ik lees de sportbladen en de krant. Beste film: Die Hard. Laatste film die je zag: The Squeeze. Favoriete positie: Ik speel het liefst achter de spitsen. Ik kan op veel plaatsen uit de voeten en op zich is dat goed, maar het kan ook een nadeel zijn omdat je dan minder snel de kans krijgt je op één positie te ontwikkelen. Laatste tijd het meest genoten van: Inrichten en bewo nen van mijn eigen huis. Grootste sociale misstand: Apartheid. Mooiste goal van de laatste tijd: De vrije trap van Roda- speler Michel Boerebach in de Europa Cupwedstrijd tegen Sredets Sofia. Beste scheidsrechter: Ab Schuurmans. De gevaarlijkste RKC-er: Spits Ad van der Wiel, een onberekenbare en wat onderschatte aanvaller. Voorspelling Ajax-RKC: Ik hou het op 3-0. 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 4