ONZE TEGENSTANDER vervolg V J A Amsterdammers koste wat kost moeten winnen om de race vol te houden. Moreel gezien is de Roda JC-selectie niet helemaal zonder kleerscheuren uit de Europacup-ontmoeting met Sredets Sofia tevoorschijn gekomen. Andermaal krijgen zij te maken met een zeer geroutineerde tegenstander met een enorme staat van dienst. Om het blazoen op te poetsen kan Ajax zich geen verder puntenverlies meer veroorloven. Op de schouders van de Roda JC-spelers rust de zware taak Ajax de weg naar boven verder te versperren. In hoeverre het team van Jan Reker daar in slaagt, zal in grote mate afhangen van het feit hoe het team de loodzware ontmoeting met Sredets heeft weten te verwerken. Jan Reker zelf tilt niet al te zwaar aan het afwerken van twee toppers binnen een tijdsbestek van amper 5 dagen: "Hoe meer van dergelijke wedstrijden, hoe liever. Toppers worden alleen maar door hoog geplaatste clubs gespeeld en niet door elftallen die in de onderste regionen vertoeven." Met een uitmuntende Henk Fraser heeft Roda JC afgelopen woensdag het Veendamfabeltje uit de wereld geholpen, dat het verdedigend niet goed in elkaar zou zitten bij de Kerkradenaren. Coach Jan Reker sprak van een momentopname. Hij heeft het gelijk aan zijn zijde gekregen met te stellen dat zijn ploeg over een van de sterkste verdedigingen in de nationale competitie beschikt. Slechts vier eredivisieverenigingen hebben het er tot nog toe beter vanaf gebracht. Voor Roda JC, de ploeg in opbouw, blijft vooralsnog een uitgangspunt belangrijk; sedert het begin van deze competitie luidt de slogan: "Stunten tegen toppers". Tegen onder andere PSV werd daar in veld gestalte aan gegeven. Met het opmaken van de puntenbalans sloeg deze echter helemaal over in het voordeel van de gasten. Voor de wedstrijd tegen Ajax zal voor een soortgelijke stellingname worden gekozen. Met een goed resultaat kan Roda JC het competitieverloop van het seizoen 1988-1989 definitief beslissen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 5