op de bon en dat betekende automatisch rood. Het gevolg: hij zal naar alle waarschijnlijkheid over anderhalve week niet van de partij zijn. Coach Jan Reker was het niet helemaal eens met het gele kaartenbeleid van de man in het zwart: "Er zaten er zeker enkele onterechte bij, zoals de eerste voor Michel Broeders. Daar staat tegenover dat spelers als Gene Hanssen en John van Loen, twee routiniers waarvan je zoiets toch niet verwacht, erg ondoordacht hebben gehandeld door met de scheidsrechter in discussie te gaan. Dat is zelf vragen om geel." Het zwartste moment van de wedstrijd. Wilbert Suvrijn heeft rood gezien en moet het veld verlaten. Los van het rood voor Wilbert Suvrijn heeft de hele affaire (nog) geen verdere gevolgen. In de voorgaande vier EC-wedstrijden werd slechts 1 speler met geel berispt en dat was Frits Nollgen bij Vittoria Guimaraes wegens spelbederf. De Nederlandse en Bulgaarse persmedia waren niet mals in hun commentaren. Zij vonden dat de Rodaspelers met hun speelwijze afbreuk hadden gedaan aan de goede naam van het Nederlandse voetbal, zoals dat tijdens het Europees Kampioenschap in Duitsland was geetaleerd. In de wandelgangen werd hardop gesuggureerd dat het "Sofiaanse" optreden van Roda JC de enige manier was om de geroutineerde Bulgaren uit hun spel te houden. Lettend op de uitslag, en daar draait alles om in het voetbal, zijn de Kerkradenaren daar volledig in geslaagd. Daarmee hebben zij zich een redelijke uitgangspositie verworven de kwartfinales te doorstaan. Op woensdag 15 maart krijgen zij in stadion Kaalheide in dubbel opzicht de gelegenheid op sportieve wijze revanche te nemen. Tenslotte nog de conclusies van de beide trainers: Jan Reker: "We zijn in Sofia diverse malen door het oog van de naald gekropen. Met slechts twee tegentreffers zijn we goed weggekomen. De wereldgoal van Michel Boerebach heeft ons in de race gehouden, maar besef wel, het is pas rust. In Kerkrade valt de definitieve beslissing." Sof ia-trainer Dimitar Penev: "Met even goed voetbal in Kerkrade bereiken we de volgende ronde."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 19