r Roda JC gaat "rusten" met 2-1 achterstand Roda JC-trainer Jan Reker is er de man niet naar om zaken heen te draaien. Terugblikkend op de wedstrijd van afgelopen woensdag tegen Sredets Sofia was hij de mening toegedaan dat de thuisclub een klasse meer in huis had dan zijn ploeg. Op de terechte overwinning viel dan ook niets aan te merken. Vooraf had de oefenmeester nog kansen gezien voor zijn team als de schade tot twee doelpunten beperkt zou blijven. Met een gelijkspel zou een droom werkelijkheid zijn geworden en een overwinning zou een wonder hebben betekend. De coach van Roda JC had vooraf breeduit verkondigd dat Sredets over een ijzersterk geheel beschikte. Die zienswijze is iedereen, die de wedstrijd hetzij live, hetzij via de televisie heeft gevolgd, wel duidelijk geworden. De Bulgaren beschikken over een technisch zeer begaafde ploeg, die op het internationale nivo al heel wat ervaring heeft opgedaan en alle daarmee samenhangende geintjes en truckjes tot in den treure kent. Gene Hanssen ruimt koppend op voordat een Sredets-aanvaller voor gevaar kan zorgen. Eric van de Luer is present om assistentie te verlenen. "We leven nog, maar het is pas rust. Wie doorgaat naar de volgende ronde wordt pas op 15 maart in het Rodastadion beslist", was Reker's eerste reactie na afloop van het zeer bewogen duel. Koel en nuchter wimpelde hij alle aantijgingen van de hand als zou zijn elftal veel te hard hebben gespeeld. Ter verduidelijking merkte hij op dat geen enkele speler geblesseerd het veld heeft moeten verlaten. Over het voor Europacup-begrippen unieke gegeven inzake de 9 gele kaarten, waarvan er een in rood werd omgezet, had hij geen goed woord over. Deels stak hij in deze aangelegenheid de vermanende vinger op naar de scheidsrechter en deels naar enkele van zijn spelers. Slechts drie Roda-spelers kregen geen geel voorgeschoteld: Rene Trost, Eric van de Luer en Frits Nollgen. Het hele "gekaart" had voor Wilbert Suvrijn, die in voetbaltechnisch opzicht duidelijk op de weg terug is, het meest kwalijke gevolg. De strak maar zeker niet consequent leidende scheidsrechter Rothlisberger slingerde hem tot tweemaal toe

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 17