uiillem/ ALS KWALITEIT DE KANS KRIJGT. W bondentechniek \\\w Hij kweet zich keurig van zijn taak en bewaakte het fort uitstekend tot Schrij vers kort daarop zijn stek weer innam. FC Twente, medefinalist Met de nodige pijn en moeite dus stond Ajax voor de tweede achtereen volgende keer in de bekerfinale. Tegen stander van FC Twente, dat twee jaar tevoren het kleinood had veroverd. De "Tukkers" hadden achtereenvolgens Veendam, FC Den Haag (na straf schoppen), AZ '67 en, verrassend, PSV doen afdruipen, en vooral die laatste winst had ze alle hoop gegeven Ajax opnieuw met lege handen te laten staan. Op 15 mei 1979 zagen 29.553 beta lende toeschouwers in de Feyenoord- Kuip de volgende 22 spelers uit het spelersluik klauteren: voor Ajax Schrij vers, Meutstege, Krol, Wijnberg, Ever- se, Lerby, Arnesen, Schoenaker, Ling, Clarke en Tahamata; voor Twente Van Gerven, Gritter, Overweg, Drost, Zon dervan, Otto, Van der Vall, Pahplatz, Bos, Lindsted en Thoresen. De openingsfase was voor Twente, dat echter een Ajacied nodig had als breekijzer. Wim Meutstege had de be denkelijke eer om op ongelukkige wij ze de bal achter Piet Schrijvers te glij den. Twee minuten voor rust herstelde Ray Clarke het evenwicht weer. De tweede helft ontaardde steeds meer in een schaakspel waarbij geen van bei de teams veel risico durfde te nemen. In de verlenging werd die lijn voortge zet en kwam er dus geen winnaar uit de bus. Replay Twee weken later werd de wedstrijd al dus overgespeeld, opnieuw in de Kuip, voor praktisch hetzelfde aantal toe schouwers: welgeteld 29.274 deze keer. Ajax had hetzelfde basiselftal klaargezet, Twente had Gritter in de spits gezet in plaats van Lindsted, en Strijdveen als rechtsback. Ditmaal liet Ajax de angst varen, en na een aftas tend begin was Ray Clarke de man die na 26 minuten 1 -0 maakte. Eventuele hoop van Twente om in de tweede helft de zaken recht te zetten, werd al twee minuten na de rust vernietigd door Si mon Tahamata, de kleinste man van het veld. En na twintig minuten kwam Dan gaan we weer eens ouderwets genieten. Dat staat vast. Wanneer kwaliteit aan vakmanschap wordt gekoppeld, scoren we. Gegarandeerd! En dat geldt niet alléén voor voetbal. Uw bandenvakman weet wat het betekent een uitgebalan ceerd team van kwaliteitsbanden te hebben. De vele voordelende besparing op benzine en autokosten, het veiligheidsaspekt enz. Vraag 't hem maar eens. Jan van Galenstraat 4 Centrale Markt Amsterdam Tel. (020) 822238 of 823427 Dick Schoenaker was één van de Ajacieden die in de replay van de Bekerfinale wist te scoren. de mooiste treffer van de avond, toen Dick Schoenaker een voorzet vallend inkopte. Een doelpunt van het soort dat eeuwig aan de naam Bep Bakhuys zal blijven vastkleven, die een dergelij ke vallende kopstoot in 1934 tegen de Belgen tot doelpunt had verheven. Fo tograaf George Verberne kon ook nog een prijs in ontvangst nemen toen zijn voor het Parool close-up van de jui chend overeind komende Schoenaker als mooiste voetbalfoto van het jaar werd bekroond. Maar voor Ajax was dat bijzaak; na zeven magere jaren was de beker weer in Amsterdam. En daarmee hield het nog niet op, want een week later, tegen AZ '67 - de club die een jaar eerder de beker nog uit handen van Ajax geslagen had - kop te Ray Clarke het doelpunt binnen dat Ajax het landskampioenschap oplever de. Leuk voor FC Twente, dat daarmee Europe Cup mocht spelen en boven dien een moeilijke gang bespaard bleef. De laatste wedstrijd van de kom petitie was namelijk... Ajax-FC Twente, en zo Ajax nog geen kampioen zou zijn geweest, dan zou het dat hebben moeten worden tegen FC Twente, dat dus gebaat zou zijn bij een nederlaag. Nu de ontknoping naar ieders tevre denheid was geregeld, kon Twente de wedstrijd weggeven zonder boze ton gen te hoeven vrezen. Ajax won met 8-1. Evert Vermeer.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 7