Profiel von ARNOLD SCHOLTEN Voor het derde seizoen maakt Arnold Scholten deel uit van de Ajax-selektie. Als vaste speler in het elftal heeft hij zich nog geen plaats weten te verove ren, maar niettemin is Arnold een on misbaar element in de Ajax-groep. le der seizoen weer bleek dat wanneer de blonde All-rounder nodig was hij er ook werkelijk stond. De laatste weken is Scholten wel een regelmatige verschijning in het basis elftal van Spitz Kohn. En keer op keer haalt hij een ruime voldoende. Door het blessureleed van Peter Larsson is Ar nold tegenwoordig te bewonderen als centraal verdediger. Arnold draait er zijn hand niet voor om. hij past zich als een kameleon aan de positie die hij moet bezetten. "Dat aanpassingsvermogen is af en toe ook een nadeel", bekent Arnold, wanneer we hem met die kwaliteit kon- fronteren. "Ze kunnen inderdaad veel kanten met me op en dat maakt het moeilijker om een eigen specifieke vas te positie af te dwingen. Het liefst speel ik als centrale middenvelder, voetbal lend van achteren uit." De "Witte Socrates", zoals Arnold Scholten al in zijn FC Den Bosch-tijd werd genoemd door de fans, is er meer dan ooit op gebrand dit seizoen Twee Europa Cup-finales speelde Arnold Scholten. In Athene viel hij in maar in Straatsburg tegen KV Mechelen stond Arnold in de basis. Hier betreedt hij samen met Peter Larsson en Danny Blind het veld van het Stade Meneau in Straatsburg. te bewijzen dat hij een Ajax-waardige voetballer is. Een streven waarin hij tot op heden uitstekend is geslaagt. "De plaats die ik op dit moment heb zal ik met hand en tand verdedigen", verklaart Scholten. "Ik leef van week tot week, ver plannen is in de voetbal lerij eigenlijk niet mogelijk, maar ik aan mijn ambitie zal het zeker niet liggen". Naam: Arnold Scholten. Geboren: 15 december 1962 te 's- Hertogenbosch. Lengte: 1.85 m. Gewicht: 72 kg. Opleiding: MAVO en MTS. Vorige clubs: BW en daarna FC Den Bosch. Bij Ajax sinds: 1986. Getraind onder: Hans Verel, Rinus Israel, Theo de Jong, Johan Cruijff, Spitz Kohn, Kurt Under, Louis van Gaal en Barry Hulshoff. Vertegenwoordigende elftallen: Een keer Jong Oranje, in 1986 bij Zwitserland-Nederland. Eredivisiedebuut: 1983-1984 als invaller bij FC Den Bosch—PSV. Ik herinner me nog dat ik tegen Willy van de Kerkhof speelde die in die dagen nog volop gebruik maakte van zijn snelheid. De tweede wedstrijd in het eerste van FC Den Bosch was later in het seizoen, uit tegen...Ajax, Dat was mijn eerste wedstrijd als basisspeler en we verloren met 5-2. Favoriete stadion: Camp Nou van Barcelona, dat is leeg al indrukwekkend. Voorbeeld: vroeger keek ik altijd met een speciaal oog naar Wim van Hanegem. Beste wedstrijd: Olympique Marseille-Ajax, de halve finale Europa Cup van vorig seizoen. Er stond veel op het spel en iedereen was behoorlijk gespannen. Het liep op rolletjes en we wonnen met 3—0. Moeilijkste tegenstander: types als Jan van Dijk van FC Groningen en onze Jan Wouters. Favoriete club: Ajax! Favoriete voetballer: Frank Rijkaard, een heel complete voetballer maar ook een collega die zich nooit zal verschui len en altijd bereid is te helpen. Een hele fijne jongen. Hoogtepunt: Het winnen van de Europa Cupfinale in Athene. Dieptepunt: Ik kan niet zeggen dat ik dat echt heb gehad. Beste eigenschap: Ik ben eerlijk. Slechtste eigenschap: Misschien ben ik te bescheiden. Hobbies: Tennis, muziekluisteren en uit eten gaan. Droomt van: Ooit zoveel geld te bezitten dat ik de hele dag aan een zonnig strand kan zitten. Nachtmerries over: Dat het bovengenoemde nooit werke lijkheid zal worden. Vakantie-bestemming: Na vele jaren Spanje gaan we dit jaar naar Joegoslavië. Beste TV-programma: Hotel op Stelten met John Cleese. Wat lees je: De krant en af en toe een boek (om in slaap te vallen). Beste film: Die Hard. Laatste film gezien: ook Die Hard maar ik wil binnenkort naar A Fish Called Wanda. Favoriete positie: centraal op het middenveld. Grootste sociale misstand: Vandalisme. Laatste tijd het meest genoten van: De, jammer genoeg weinige, vrije tijd. Lievelingsgerecht: Alles wat met veel smaak en aandacht is bereid. Het mooiste doelpunt van de laatste tijd: De goal van Bryan Roy uit tegen Willem II. Beste scheidsrechter: Ab Schuurmans. Vooruitblik seizoen: We moeten waakzaam blijven op een fout van PSV en zelf blijven winnen. Voorspelling Ajax-FC Twente: 3-0. 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 4