Twintig jaar geleden.... W.J. van Tienderen AUTOBEDRIJF APK-keuring klaar terwijl u wacht Nieuwe Kalfjeslaan 1 - Amstelveen Telefoon 020-452568 15 Gaan we twintig jaar geleden in de tijd terug om een konfrontatie tussen Ajax en FC Twente te ontdekken dan belanden we in het seizoen 1969-1970 aan bij de wedstrijd op 12 oktober 1969. In Enschede vond toen het duel FC Twente-Ajax plaats. Dat duel zou de geschiedenis ingaan als de wedstrijd van Piet Keizer. Die scoorde liefst drie keer, dat was ook de volledige score van Ajax en omdat FC Twente daar niets tegenover kon stellen werd het dus 3-0 voor Ajax. Bij de drie Keizerlijke doelpunten zat minstens één juweeltje. Het derde Ajax-doelpunt maakte hij op geheel eigen wijze vanuit een "onmogelijke" hoek. Hij gaf zijn, schot op doel, het befaamde Keizer-effekt mee en de verbouwereerde Piet Schrijvers stond vreemd te kijken hoe hij de bal tegen de touwen joeg. Dat seizoen troffen Ajax en FC Twente elkaar nog twee keer. In kompetitiever- band hadden de Tukkers ook in Mokum geen schijn van kans. Voor 24.000 toeschouwers werd Ajax-FC Twente, ook toen een topper, alweer 3- 0. Opmerkelijk was het dat Piet Keizer twee van de drie Ajax-goals voor zijn rekening nam. Ruim een maand later speelden Ajax en FC Twente tegen elkaar in de halve Bekerfinale. In Amsterdam speelde Ajax FC Twente met 4-0 van de mat, ditmaal zonder doelpunten van Piet Keizer. Gaan we terug nar het eerst gememo reerde duel, dat in Enschede op 12 oktober, dan halen we de volgende formaties onder het geschiedenis-stof vandaan: FC Twente: Schrijvers, Van lersel, Drost, De Vries, Achterberg, Van der Vall, Notten, Nagy, Streuer, Jeuring Palplatz. Ajax: Bals, Suurbier, Vasovic, Hulshoff, Krol, Swart, (Muller), Rijnders, G. Mühren, Van Dijk, Cruijff, Keizer. Maestro Mühren uit Volendam keerde na een vervelende kuitblessu re, opgelopen vóór de winterstop, weer in volle glorie terug in het Ajax-elftal. Hier demonstreert Arnold zijn fluwelen traptechniek in de laatste thuiswedstrijd van Ajax tegen PEC Zwolle.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 15