De voorspellingen van Stanley Menzo 15 'De KNVB Beker is zeker dit jaar erg belangrijk voor Ajax', begint Stanley Menzo wanneer we met hem wat dieper ingaan op deze Bekerronde. Ajax staat aan het voorportaal van de kwartfinale van de vaderlandse Bekerstrijd, maar eerst moet er een pittig drempeltje overwonnen worden: FC Utrecht. Waarom de Bekerstrijd voor Ajax zo belangrijk is laat zich raden. Menzo zégt het: 'Nu er geen eer meer te behalen valt in een Europees toernooi schieten voor ons het landskampioenschap en de KNVB Beker over om het seizoen glans te geven. We zijn er van doordrongen dat we op die twee vlakken alles moeten geven. Zeker vanmiddag, tegen FC Utrecht, is het zaak om de tegenstander niet te onderschatten. Ik weet wel, FC Utrecht speelt buiten het eigen stadion niet zo sterk als in de Galgenwaard, maar vergeet niet dat het echte cupfighters zijn. We zullen dus op sterke tegenstand kunnen rekenen.' Niettemin is Stanley vol vertrouwen over de goede afloop van de wedstrijd en vult hij meteen een 'één' in achter de wedstrijd Ajax-FC Utrecht. Op deze foto ontmoet Jan Wouters zijn vroegere maatje Manus Verrips die struikelend Stefan Pettersson laat voor wat die is, op jacht naar de bal. Voor Wouters spelen sentimentele zaken geen rol. Vorig seizoen was hij de maker van het enige Ajax-doelpunt dat zijn club in De Meer kompetitiewinst opleverde. Opmerkelijk is natuurlijk dat Stanley in geen enkele van alle wedstrijden een gelijkspel ziet zitten, wat hem betreft komt het dus nergens tot verlengingen. Eén echte verrassing voorspelt Ajax' doelman, de winst van de amateurs van Vlissingen, uit bij Telstar. Onder de lat bij de Utrechtenaren staat overigens een zeer goede collega van Stan. Jan-Willem van Ede kwam na een zware blessure goed terug en hij zal een zwaar te nemen struikelblok zijn voor de Ajax-voorwaartsen. Hieronder volgen de voorspellingen van Stanley Menzo voor dit Bekerweekeinde: Telstar-Vlissingen 2 PSV-FC Twente 1 Vitesse-Heerenveen 1 Feyenoord-Willem II 1 AZ-Fortuna Sittard 2 FC Den Haag-Sparta 2 WOG—FC Groningen 2 Ajax-FC Utrecht 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 15