Profiel van Praitlr cfe Boer Als een komeet kwam Frank de Boer voor de winterstop naar voren in het eerste elftal van Ajax. De linkervleugelverdediger stapte in de voetsporen van zijn broer Ronald die al eerder in 1988 had mogen proeven van Eredivisievoetbal. De kennismaking met het eerste elftal was er jammer genoeg geen om enthousiast over naar huis te schrijven. Niet zozeer wat betreft de prestatie van Frank zelf maar vooral omdat het resultaat bijzonder pijnlijk was. Franks eerste optreden vond namelijk plaats in de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle. 4-1 verlies lag er toen voor Ajax dat een flinke slok uit de gifbeker moest verwerken. Frank de Boer viel bij die gelegenheid in voor de aan het hoofd geblesseerd geraakte Mark Verkuijl. Die stond toen nog linksback, de positie die Frank de Boer ook koestert. Mooier dan de opening tegen PEC was Frank's eerste wedstrijd als basisspeler. Ajax-PSV in de klotsende Stadionklomp was het startpunt van een schitterende serie wedstrijden. Omdat Mark de stopperpositie innam kwam de plek op links vrij en die werd een prooi voor de imponerend voetballende Frank de Boer. Met bravour pakt Frank wekelijks zijn tegenstanders aan om, als het even kan, ook offensief van leer te trekken. "Poortmans"noemen ze hem inmiddels in de selektiegroep vanwege zijn gewoonte om tegenstanders door de benen te spelen. "Ach", reageert Frank, "dat doe ik eigenlijk nooit met de bewuste bedoeling om iemand te dollen. Ik zoek dat door de benen spelen niet maar wanneer het kan doe ik het. Omdat ik van origine een linksbuiten ben heb ik een redelijke balbehandeling en die gebruik ik graag. Af en toe te veel. Ik moet me aanwennen om ook medogenloos een bal weg te werken, zonder een mooie oplossing te zoeken". De zelfbewuste maar ook geduldige Frank de Boer presenteren we in dit profiel waarbij het niet zal verbazen dat het een aantal overeenkomsten heeft met dat van zijn tweelingbroer Ronald dat we plaatsten in het programma van Ajax- BW Den Bosch. Naam: Frank de Boer Geboren: 15 mei 1970 in het ziekenhuis van Hoorn. Lengte: 1.78 m. Gewicht: 72,5 kg. Opleiding: LTS Vorige club: Zouaven. Bij Ajax sinds: 1983. Burgelijke staat: niet getrouwd en nog geen vriendin Getraind onder: vader Kees de Boer, Dick de Groot, Spitz Kohn, Johan Cruijff, Kurt Linder, Barry Hulshoff en Louis van Gaal. Vertegenwoordigende elftallen: Nederlands elftal 15/16- jarigen, 16/17-jarigen, UEFA-jeugd. Eredivisiedebuut: 21 september 1988, PEC Zwolle-Ajax, 4H Favoriete voetballer: Marco van Basten. Beste wedstrijd: vorig seizoen, Ajax 2 tegen FC Groningen in de tweede ronde Bekerronde. Alles lukte. Moeilijkste tegenstander: zou ik nog niet kunnen noemen. Voorbeeld: een echt voorbeeld heb ik nooit gehad. Hoogtepunt: de wedstrijd in het Olympisch Stadion tegen PSV. Dieptepunt: ik kan niet zeggen dat ik dat al gehad heb. Beste eigenschap: ik ben rustig. Slechtste eigenschap: ik kan absoluut niet tegen mijn verlies, of dat nu bij voetbal of bij spelletjes is. Hobbies: als de tijd er voor is spel ik graag tennis of squash en daarnaast mag ik graag een kaartje leggen. Droomt van: het Nederlands Elftal en en winnend doelpunt te maken in een belangrijke finale. Nachmerries over: vervuiling. Vakantie-bestemming: maakt niet zoveel uit, als het maar naar een warm land is. Beste TV-programma: Cosby-show en Studio Sport. Wat lees je: eigenlijk zo goed als niets naast de sportbladen. Beste film: Die Hard. Laatste film: diezelfde film, Die Hard. Beste akteur of aktrice: Michael J.Fox. Grootste sociale misstand: daar waar ik nachtmerries van kan krijgen: de vervuiling. Laatste tijd het meest genoten van: winnen van mijn broer Ronald met squashen. Lievelingsgerecht: Hollandse pot. Mooiste doelpunt van de afgelopen tijd: het doelpunt van 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 4