AiAX-PORTUNÜ SITTARD Welkom terug in De Meer. Sinds Ajax-BW Den Bosch, diep en ver weg in het verleden dat vorig jaar heet, liep het Ajax-stadion voor het laatst vol. Lang leek het er op dat de rentree van Ajax in de spookachtige entourage van een leeg stadion plaats zou vinden. Maar de straf van de KNVB (een wed strijd zonder publiek naar aanleiding van orde-verstoringen bij Ajax-PEC Zwolle) werd nog even opgeschort, in afwachting van het hoger beroep van Ajax. Ajax-Fortuna dus onder omstandighe den die. een dergelijke topper verdient. Inderdaad, een topper want dankzij Ajax' superserie (die de club van een dertiende positie naar een tweede plaats-met-mogelijkheden bracht) en de hoge klassering van Fortuna Sittard kunnen we daar wel degelijk van spreken. Nieuwe wegen Maar voordat we het duel van heden middag onder de loupe nemen willen en mogen we natuurlijk niet voorbij gaan aan andere ontwikkelingen bin nen het Ajax-kamp. Met plezier kunnen we konstateren dat de bestuursimpasse bij Ajax tot het verleden behoort. De commissie van goede diensten, aangesteld door de le den na het aftreden van het vorige be stuur, heeft goed werk gedaan en kwam met een nieuwe bestuure formatie. Alle rechtgeaarde voetballiefhebbers -en zeker de Ajacieden onder hen hebben de entree van het nieuwe Ajax- bestuur, twee weken geleden, gevolgd. Met fris elan presenteerde voorzitter Michael van Praag zijn mede bestuur dersleden, de heren Uri Coronel, Hen- nie Henrichs, André Kraan en Arie van Os. Dat zijn dus de mannen die het Ajax van nu en het Ajax van de toekomst gaan leiden. Een enerverende uitda ging waarmee we de heren, die hun doelstellingen al in korte, duidelijke be woordingen uit de doeken deden, bij zonder veel succes toewensen. Fortuna, nog met Van Doorneveld Terug naar het doel van hedenmiddag en in het bijzonder naar Ajax' tegen stander Fortuna Sittard. In de allereerste wedstrijd van dit sei zoen liep Ajax zich te pletter op de Limburgers. Na afloop van de wedstrijd deinde Fortuna-trainer Hans van Doorneveld op de schouders van zijn spelers het veld af. Zoveel vreugde al leen vanwege de winst op Ajax? Niet alleen dat. Het was ook een onge kende blijk van steun voor de trainer. Die stond namelijk in dat stadium van de kompetitie al onder zware druk van het bestuur. De Fortuna-leiders vonden de Van Doorneveld-aanpak maar zo-zo en stelde zijn funktioneren duidelijk ter diskussie. De trainer die een tiental ja ren geleden Haarlem uit het slop haal de zat dus op de wip, maar met de hulp van zijn spelers redde hij het vege lijf. Het bleek uitstel van executie want Van Doorneveld verlaat de club aan het eind van het seizoen. Kortgeleden kwam Fortuna Sittard met Han Berger overeen en daarop maakte Van Doorneveld bekend het komende sei zoen in Almelo, bij Heracles, aan de slag te gaan. We zullen zien of al die luna-park- achtige gebeurtenissen hun sporen hebben achtergelaten. De eerste wedstrijd (tegen FC Gronin gen, dus zeker niet de makkelijkste) le verde direkt al averij op: 0-0. Maar in de afgelopen maanden heeft Fortuna Sittard blijk gegeven over een degelijk en kompakt kollektief te be schikken. Geen extravagante uitslagen maar wel veel punten. Dat heeft Fortu na bereikt in - over het algemeen de volgende samenstelling: In het doel Ruud Hesp. Een goede maar nog niet volleerde doelman die zich in de afgelopen jaren opmerkelijk ontwikkelde. De achterste lijn, kort voor de aanvang van de kompetitie 'beroofd' van stop per Wim Koevermans, bestaat uit de Zuiderlingen Maessen en Boessen (op respektievelijk de rechter- en linker vleugel) en het Westerse duo Henk Duut/Marcel Liesdek (in het centrum). Op het middenveld is er een hoofdrol weggelegd voor Nico Jalink. Zijn grote aktieradius is van bepalende waarde in het hart van Fortuna. De aanvallende kracht is een beetje ondermijnd door het wegvallen van de pijlsnelle Sigi Lens. De Amsterdammer die ieder jaar een meer dan behoorlijke produktie aflevert is geblesseerd. Een andere belangrijke Fortuna- schutter is de Engelsman John Clay ton. Uit het niets opgedoken in de Ere divisie is Clayton in korte tijd uitge groeid tot een aanwinst in ons voetbal. Een ander nieuw gezicht is dat van buitenspeler Richard de Vries. Net als stand-in Arnold Griffith plukte Hans van Doorneveld deze speler uit het rij ke arsenaal begaafde Amsterdamse amateurvoetballers. Op zoek naar het gouden ritme Onder het toeziend oog van de kers verse Ajax-president Michael van Praag ging de ploeg van Spitz Kohn en Louis van Gaal afgelopen zondag winnen bij Veendam. De 1 —0 zege was, net als het spel, mager en de Ajacieden hadden na af loop genoeg zelfkritiek om te erkennen dat het veldspel nog wat te wensen over liet. Niettemin weer twee punten en weer een scorende Dennis Bergkamp. Het gouden ritme van voor de winterpauze zal snel hervonden worden en tegen het aansprekende Fortuna Sittard zal de motivatie en de koncentratie opti maal zijn. Met op de tribunes een half oog en oor gericht op de ontwikkelingen in Eind hoven, waar PSV-Feyenoord wordt gespeeld, gaan we er in De Meer goed voor zitten. De geschiedenis leert dat de duels tus sen Ajax en Fortuna Sittard vrijwel al tijd het aankijken meer dan waard zijn. In de hoop en overtuiging dat Ajax-Fortuna Sittard een flisende start is voor een nieuwe reeks aantrekkelijke wedstrijden in De Meer wenst Ajax u een welbestede middag. Fidelio AFC AJAX Administratie Middenweg 401 1098AV Amsterdam Tel. 020-946515 654440 Telex 12415 UITGAVE Frisch Drukkerijen BV Duivendrechtsekade 87-88 1096 AJ Amsterdam Tel. 020-930865 Telex 10299 TEKST Inter Football Hoger Einde Zuid 6-7 1190 AB Ouderkerk a/d Amstel Tel. 02663-4441 Telex 12337 ADVERTENTIE-ADRES Target Planning Singel 372 1016 AH Amsterdam Tel. 020-259517 240789 FOTOGRAFIE: Jan Onclin, Louis van der Vuurst e.a. 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 3