HE T NÊEUWE AJA Michael van Praag (voorzitter) Arie van Os (bestuurslid) Uri Coronel (bestuurslid) André Kraan (bestuurslid) Hennie Henrichs (bestuurslid) Op donderdag 19 januari werd het nieuwe Ajax-bestuur officieel geïnstalleerd door de ledenraad. Onder leiding van voorzitter Michael van Praag gaat Ajax nieuwe, hopelijk wederom glorieuze-, tijden tegemoet. De diverse media hebben u reeds uitgebreid van de ontwikkelingen op de hoogte gehouden maar niettemin stellen we de vijf bestuursleden van Ajax hierbij aan u voor: Geboren op 28 september 1947 in Amsterdam. De zoon van de anderhalf jaar geleden overleden ere voorzitter Jaap van Praag en direkteur van de audio-video- shop Schiphol en direkteur van het bedrijf Duty Free Electronics. Michael van Praag heeft de algemene leiding, verzorgt de representatie van Ajax en is coördinator van de externe betrekkingen. Geboren op 6 juli 1937 in Amsterdam. Arie van Os behartigt in het nieuwe Ajax-bestuur het financieel beleid, het transferbeleid en de administratieve organisatie. Van Os is voorzitter-adviseur van het effektenbedrijf Van der Moolen en Co. b.v. en zowel bestuurslid van de Vereniging van Effektenhandel als van de European Option Exchange. Geboren op 24 december 1946 te Amsterdam. Coronel heeft zitting in de Raad van Bestuur van het assurantiebemiddelingskantoor Bekouw en Mendes dat vestigingen heeft in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. Uri Coronel zal in het Ajax-bestuur zorg dragen voor het commercieel beleid, de marketing en de sponsoring. Geboren op 22 augustus 1927 te Purmerend. André Kraan is Ajacied in hart en nieren. In 1940 trad hij tot de club toe en na zijn sportieve loopbaan vervulde hij tal van funkties binnen de club. Tussen 1961 en 1977 was Kraan bestuurslid amateurzaken (waarvan tien jaar ook vice- voorzitter) en in 1986 werd André Kraan gekozen tot bestuurslid algemene zaken, een funktie die automatisch het vice-voorzitterschap inhield. Kraan behartigt in het nieuwe bestuur de technische zaken en de interne betrekkingen. Geboren op 3 juni 1954 te Amsterdam. Hennie Henrichs, die als tienjarige bij Ajax als jeugdlid binnenstapte en de club nooit heeft verlaten, is werkzaam als afdelingshoofd bij de firma Pharma Chemie in Haarlem. Henrichs, die deel uit maakte van de commissie van goede diensten in de afgelopen bestuursloze periode, behartigt in het bestuur het jeugd- en amateurvoetbal. Als speciale opdracht heeft hij de herstructurering van de amateurafdeling binnen de vereniging Ajax. 19

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 19