Lloyd wf MAAK HET MEE MET DE AJAX HALF-SEIZOENKAART Naargelang het herstel van Menzo zal Lloyd zijn normale plaats weer in nemen. Op het tweede plan en zijn maatje Stanley helpend waar hij kan. De ambitie, keepen bij een goede club, gaat nog even in de ijskast. Zonder morren en met volle inzet maar, dankzij Ajax-Volendam, met het zelfbewustzijn dat zo'n toekomst voor hem is weggelegd. Vrij geruisloos kwam in de zomer van 1987, vlak voor de kompetitie start, een doelman de selektie van Ajax versterken. Weinigen zullen er bij hebben stilgestaan dat deze 'ver breding' van de selektie voor de per soon in kwestie een hoogtepunt in zijn leven was. Het eindpunt ook van een donkere periode vol narigheid. Lloyd Doesburg, want over hem heb ben we het, beet zich in De Meer vast in een nieuwe uitdaging. Een uitdaging die hij op zevenentwintigja- rige leeftijd aandurfde, vooral omdat zijn ambitie hem dat ingaf. Niet dat Lloyd er van overtuigd was Stanley Menzo onder de Ajax lat te verdrin gen maar wél om te profiteren van de uiterst professionele aanpak bij Ajax, om er met volle bezetenheid te werken aan zichzelf. In feite zag Lloyd zijn Ajax-periode als een in vestering in de eigen toekomst. Op de training spaart Lloyd zich niet, hij werkt zich uit de naad en zon dags is hij in de voorbereiding op de wedstrijd het aanspeelpunt van Stanley Menzo, de on betwiste Nummer Eén Nauwgelet volgt hij Menzo in al zijn doen en laten en als geen ander bespeurt hij ie dere vormschomme ling van de man die hem op de bank houdt. Het leven als vaste re serve is allerminst mak kelijk. Iedere wedstrijd weer moet er optimaal worden voor bereid want, je weet maar nooit. Nooit is er de ontlading. De duik naar de hoek, de schreeuw naar de verdediger, een ma jestueuze spel hervatting. Wie Lloyd Doesburg de laatste maanden wel eens heeft zien spelen in Ajax 2 (in de niet motiverende en tourage van een vrijwel lege De Meer) heeft de donkere atleet wel eens op een foutje kunnen betrap pen. Typisch de foutjes die een sportman maakt wanneer hij op on natuurlijke wijze de koncentratie moet opbrengen. Het koncentreren op zich vereist zoveel kracht dat de uitvoering van de aktie daar onder lijdt. Dat overkwam Lloyd de afgelo pen maanden wel eens maar hij is een uitstekende doelman. Vrij plotseling kreeg hij de kans om dat na twee jaar, voor een groot pu bliek te bewijzen. De schouderbles sure van Stanley Menzo was zoda nig dat deze niet kon spelen. Geen probleem, tegen Volendam zou Lloyd Doesburg onder de lat staan. En hij stond er. Aanvankelijk natuurlijk met een lichte emotie maar naarmate de wedstrijd vorderde met steeds meer elan en overtuiging. Een paar schitte rende reddingen en twee uittrappen die aan de basis van de Ajax-goals stonden. De eerste stuurde hij rich ting Rob WitsChge die het voorberei dende werk deed eer de bal door Dennis Bergkamp tegen het net werd ge jaagd en de laatste nóg mooier. In de dying-secondes van de wedstrijd zag Lloyd de één tegen één situatie op de middenlijn. Zijn lan ge uittrap werd op gepikt door de frisse Ronald de Boer die Lloyds assist vlekke loos verzilverde. Een hoogtepunt voor de jonge aanvaller maar ze ker ook voor de man die, vervan de plaats van executie, stond te juichen. Vanmiddag speelt Ajax de laatste thuiswedstrijd in het jaar 1988. Vol gende week reist Ajax naar Tilburg om daar de handschoen op te ne men tegen Willem II. Die wedstrijd sluit de eerste kompetitiehelft af. Het tweede gedeelte van het voetbal jaar 1988-1989 vangt op 22 januari 1989 aan. Ajax speelt dan uit tegen Veendam om een week later Fortuna Sittard in De Meer te ontvangen. Tot de 22e januari genieten de voetbal lers van een-relatieve-rust tijdens de zogenaamde winterstop. Voor de tweede seizoenhelft, die nog spektakulaire ontwikkelingen kan brengen, heeft Ajax een speciale aanbieding voor de fans. Zij die geen thuiswedstrijd van hun favorieten wil len missen en de inhaalrace van na bij willen meemaken kunnen gebruik maken van een bijzondere Ajax- aanbieding: de half-seizoenkaart. Met die half-seizoenkaart is men dan verzekerd alle negen kompetitiewed strijden in de tweede seizoenhelft te zien, natuurlijk tegen een aantrekke lijke prijs. Bovendien maakt de koper van een half-seizoenkaart kans op een gratis toegangsbewijs voor de cruciale in terland tussen Nederland en West- Duitsland, op 26 april 1989 in Rotterdam. De prijzen voor de Ajax-half- seizoenkaart zijn als volgt: Eretribune A/D f 110,00 Eretribune B/C f 205,00 Reynoldstribune K/L f 190,00 Reynoldstribune M f 85,00 Staanplaats f 65,00 9

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 9