A J AXB VV DEN BOSCH Gestaag blijft de Ajax-trein klimmen. Met als locomotief een jongeman ge naamd Bergkamp en als stokers ke rels als Wouters, Blind en Pettersson, rukt het Amsterdamse rood en wit op naar die ene plaats op de rang lijst die telt: de bovenste. De stormachtige periode, nu alweer ver achter ons, kende een vervolg waarin de punten als dode herfstbla deren naar beneden bleven dwarre len. Ajax heeft het kampioensritme te pakken en dat boezemt de aanhang vertrouwen en de tegenstanders ont zag in. Dat sommige resultaten niet met brille en opsmuk worden be haald, zoals de laatste overwinning in en tegen Haarlem. Het moet op de koop toe worden genomen. Daar bleek andermaal dat Ajax, wanneer het moet, kan overschakelen op de gelijkheid. De punten die dat oplevert zijn uiteraard evenveel waard, terwijl het zelfvertrouwen er door gesterkt wordt. De wedstrijd tegen Haarlem leerde ook dat Ajax in de breedte goed in elkaar zit. Arnold Scholten liet bij voorbeeld zien dat hij, ondanks het nodige wedstrijdritme moeiteloos zijn taken kan uitvoeren. De vreugde van de hartverwarmende prestaties wordt jammer genoeg een beetje getemperd door een paar pro bleempjes die betrekking hebben op de lappenmand. Arnold Mühren, trots en stijlvol strateeg, staat even buiten spel vanwege een kwetsuur aan de kuitspier en afgelopen zondag raakte Peter Larsson geblesseerd. Ondanks deze aderlatingen moet Ajax in staat worden geacht het jaar 1988 in glan zende stijl af te sluiten. Er schuilt in de spelersgroep genoeg klasse om ook de laatste twee konfrontaties in dit kalenderjaar, vandaag tegen Den Bosch, volgend weekend uit tegen Willem II, met succes te bekronen. Niet FC- maar BW Den Bosch De gasten uit 's-Hertogenbosch on dergingen aan het begin van dit sei zoen een kleine naamswijziging. Van'FC' Den Bosch werd het 'BW' Den Bosch. Het is niet zo maar een gril, die verandering van het voor voegsel. De herstelde samenwerking met de amateurvereniging BW is daar mee onderstreept. Er veranderde nog meer. Zeker vijf min of meer vertrouwde gezichten verlieten het Stadion De Vliert en de vervangers waren niet direkt voetballers van grote naam en faam. Tot de mannen die Den Bosch de rug toekeerden hoorden bijvoorbeeld middenvelder Hendrie K'ruzen, de neo-international van oostelijke origi ne die zowaar het EK in West- Duitsland op de voet mocht volgen. Hij koos voor een kans bij PSV. Jo- han Bijnen, Gerard Aichorn en John van Nielen horen bij de voetballers die jarenlang mede het gezicht van - toen nog FC - Den Bosch bepaalden. Van SW kwam Coen van der Hoeven- en van De Graafschap John Willems over. De overige nieuwelin gen betrok BW Den Bosch uit de ei gen jeugd. Op één man na dan, Jack de Gier, een opvallend makke lijk scorend heerschap dat vorig jaar bij de amateurs van Schijndel de aandacht op zich vestigde. Ook vori ge week trof deze Hollandse 'Bultre' (alleen in naam) doel. Een belangrijke- want gelijkmakende goal overigens, tegen Veendam. De aanwas bleek al snel karig. BW Den Bosch en trainer Theo de Jong kenden een moeilijke fase en daarin werd besloten om van Feyenoord de linksbenige individualist Regi Blinker over te nemen. Deze manifesteerde zich in de eerste de beste wedstrijd voor de Bosschenaren in volle glorie. Dat dit gebeurde tegen zijn vroegere werkgever Feyenoord, dat met 2-0 klop kreeg van BW Den Bosch, zal de talentvolle buitenspeler een heer lijk weekje hebben bezorgd. Een andere voetballer die kort (zeer kort) geleden de selektie kwam ver sterken is Dick Bults. Na een kom pleet leven bij SC Cambuur liet hij de Leeuwardenaren schrikken door plotseling te kiezen voor het zuiden. Tegen Veendam speelde de verdedi ger zijn eerste wedstrijd voor BW Den Bosch en dat debuut fleurde hij op met een gele kaart. Negentien goals produceerde BW Den Bosch tot dusverre en dat mag verwonde ring wekken. In Regi Blinker, Jack de Gier, Mart van Duren (topscorer met acht voltreffers) en Henk Grim heeft Theo de Jong een aantal vol waardige aanvallers ter beschikking. Niettemin beweegt BW Den Bosch zich, na een aantal jaren voor provin ciale smaakmaker te hebben ge speeld, nu in het grijze gedeelte van de middenmoot. De verkopen van ta lentvolle voetballers als 'onze' Arnold Scholten, Hans Gillhaus, Jos van Herpen en afgelopen zomer dus ook Hendrie Krüzen heeft zijn sporen achter gelaten. De eerste plaats gloort Voor het laatst in 1988 is De Meer het gezellige decor van een thuis wedstrijd van Ajax. Na de krachtme ting met Willem II, volgende week in Tilburg, wordt er eventjes gerust om op 22 januari de draad weer op te pikken. Ajax doet het in Veendam, waarna op 29 januari de poorten van het Ajax-stadion weer open gaan voor de wedstrijd Ajax-Fortuna Sit- tard. Jazeker, een topper! De Amsterdamse afsluiting van het jaar hopen we natuurlijk in stijl mee te maken. Twee punten en goed voetbal moet kunnen tegen BW Den Bosch. Niet zo erg ver weg gloort de eerste plaats waar PSV nog vertoeft. Het idee dat de drie punten die tus sen Ajax en de regerende landskam pioen allesbehalve onoverkomenlijk zijn is niet uit de lucht gegrepen. Ze ker in een thuisduel als dat van he denmiddag mogen er dan geen pun ten verspeeld worden. De naar suc ces hongerige Ajacieden zijn daarvan doordrongen. Nog twee keer alles uit de kast spelen en dan kunnen de Ajax-adepten op 31 de cember met een brede grijns de kel ken met champagne laten klinken. Met een optimistische blik op het nieuwe jaar, waarin Ajax u al het goede toewenst, zeggen wij: tot ziens in De Meer, op 29 januari 1989! Fidelio AFC AJAX Administratie Middenweg 401 1098 AV Amsterdam Tel. 020-946515 654440 Telex 12415 UITGAVE Frisch Drukkerijen BV Duivendrechtsekade 87-88 1096 AJ Amsterdam Tel. 020-930865 Telex 10299 TEKST Inter Football Hoger Einde Zuid 6-7 1190 AB Ouderkerk a/d Amstel Tel. 02663-4441 Telex 12337 ADVERTENTIE-ADRES Target Planning Singel 372 1016 AH Amsterdam Tel. 020-259517 240789 FOTOGRAFIE: Jan Onclin, Louis van der Vuurst e.a. 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 3