BW DEN BOSCH De selektie De sterspeler Het talent De trainer Naam: BW Den Bosch Opgericht: 19 augustus 1964 (als FC Den Bosch) Stadion: De Vliert Kapaciteit: 28.000 Voorzitter: J.J.F.M. v.d. Heijden Manager: Ad Zonderland Trainer: Theo de Jong Clubkleuren: blauw-wit Shirtsponsor: Panasonic Erelijst: promotie naar Eerste divisiein 1966 promotie naar Eredivisie in 1971 en 1983. Eindstand seizoen 1987-1988: 34 15 6 13 36 46-46 (7e) Topscorer vorig seizoen: Hendrie Krüzen (12 goals). Cor Adriaanse (32) Regi Blinker (19) Ruud Brood (26) Coen Burg (20) Jeroen van Cuijk (19) Mart van Duren (24) René van Eek (22) Jack de Gier (20) Wilbert Goossens (19) Jan Gösgens (22) Henk Grim (26) Jan van Grinsven (28) Coen van der Hoeven (23) Fred van de Hoorn (25) Ruud Kaiser (28) Guido van der Kamp (24) Cees van der Linden (24) Frans Matenhoru (22) Angelo Timisela (20) Gert-Jan Verhoof (20) John Willems (22) Dick Bults (30) FC Den Bosch, nu BW Den Bosch, heeft altijd de beschikking gehad over meer dan gemiddelde doel mannen. Aan het eind van de zestiger jaren stond bij voorbeeld Leo van Straaten regelmatig te schitteren on der de lat, later opgevolgd door Hans van der Pluijm, ook niet de eerste de bes te. Ook heden ten dage mag Den Bosch zich ver heugen in een uitstekende goalie: Jan van Grinsven. "De Sliert van de Vliert" luidt zijn bijnaam en die dankt hij aan zijn lengte. Van Grinsven benadert de twee meter zeer dicht. Een aan tal seizoenen geleden be leefde Jan een glorieuze periode van grote vorm. Dat bracht hem zelfs als wisselspeler op de bank van Oranje. Een erg stout staaltje haalde Jan van Grinsven eens uit in de thuiswedstrijd van FC Den Bosch tegen Roda JC, op 8 september 1985. In de slotfase zorgde hij persoonlijk voor de gelijk maker (2-2) door plotseling in het strafschopgebied op te duiken bij een corner op het Roda-doel. De achten twintigjarige doelman (ge boren 27 februari 1960) is één van de steunpilaren van de Bossche ploeg. Toen bleek dat FC Den Bosch aanvallend wat in de problemen kwam trok het Regi Blinker aan. Bij Feye- noord had de negentienjari ge linkerspits niet de kans zich wekelijks in de kijker te spelen, bij BW Den Bosch gaat dat wel. Be gaafd maar nog niet erg konstant in zijn akties hoort Regi zeker tot één van de grotere talenten van het Nederlandse voetbal, een speler die de passeeraktie koestert als een kostbaar kleinnood. Theo de Jong is al vanaf 1983 bij Den Bosch werk zaam, waarvan de eerste drie seizoenen als assistent van Rinus Israel. In die tijd bege leidde hij ook het tweede elftal van de Boschenaren. Theo de Jong was als voet baller minder honkvast dan hij als trainer is. Hij mag terug zien op een schitterende kar- rière. De Jong werd op 11 au gustus 1947 in Leeuwarden geboren, maar startte zijn voetballoopbaan in Amster dam. Bij Blauw-Wit om pre cies te zijn. Zijn talenten ble ven niet onopgemerkt en via NEC kwam hij bij Feyenoord terecht. Met de Rotterdam mers veroverde hij in 1974 de UEFA-Cup door Tottenham Hotspur te verslaan (2-2 en 2-0). Na Feyenoord belandde Theo de Jong bij Roda JC. Vervolgens speelde hij bij Sei ko Hong-Kong, om daarna zijn karrière bij FC Den Bosch af te sluiten en er dus assistent-trainer te worden. Het absolute hoogtepunt als voetballer was voor Theo de Jong het Wereldkampioen schap 1974 in West- Duitsland. Op dat WK zou de Jong vier keer als invaller zijn opwachting maken. In de wedstrijd tegen Bulgarije (4-1 scoorde hij zelfs. Ook in de fi nale van dat toernooi kwam hij, als vervanger voor Wim Rijsbergen, in het veld. In de loop van dit huidige sei zoen kwam het tot een "machtsverschuiving" bij Den Bosch. Manager Zonderland nam, na mindere resultaten in de kompetitie, ook het techni sche werk ter hand. 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 11