De bekers van Ajax: 1% uiillem/ 1967 v ALS KWALITEIT DE KANS KRIJGT. W bandentechniek Dan gaan we weer eens ouderwets genieten. Dat staat vast. Wanneer kwaliteit aan vakmanschap wordt gekoppeld, scoren we. GegarandeerdEn dat geldt niet alléén voor voetbal. Uw bandenvakman weet wat het betekent een uitgebalan ceerd team van kwaliteitsbanden te hebben. De vele voordelende besparing op benzine en autokosten, het veiligheidsaspekt enz. Vraag 't hem maar eens. Jan van Galenstraat 4 Centrale Markt Amsterdam Tel. (020) 822238 of 823427 Welbeschouwd zat er aan de beker winst van Ajax in het voorjaar van 1967 een laf smaakje. Dat lag niet aan Ajax. Dat de Amsterdammers de sterkste club van Nederland waren, daar was een iegelijk het wel over eens. En dat bleek trouwens wel meer dan voldoende in de gewone competitie: met vijf punten voor sprong op rivaal Feyenoord en een doelpuntentotaal van 122 liet Ajax geen misverstand bestaan over de krachtsverhoudingen. Het onbevredigende gevoel van die bekerwinst was gelegen in het beker toernooi zelf, dat eigenlijk geen echt bekertoernooi was. Al dient ook weer gezegd dat men nog blij mocht zijn DAT er überhaupt nog een beker werd uitgereikt dat jaar. Het geval wilde aldus: doordat de Eredivisie in het seizoen 1966-67 werd uitgebreid van 16 naar 18 clubs en er dus vier wedstrijddagen extra te verspelen waren, maakte de KNVB zich zorgen over mogelijke programmatische pro blemen met betrekking tot een beker toernooi, en besloot pas na de Kerst dagen (van een winterstop was nog geen sprake) over een bekertoernooi te gaan nadenken. Toen het eenmaal zover was, had de bond het pro bleem dat geen probleem was, al zo lang voor zich uitgeschoven, dat er van een fatsoenlijke afwerking al nauwelijks meer sprake kon zijn. Er werd in eerste instantie al gemom peld dat er dan maar niet moest worden gebekerd dat jaar. Hevige protesten van de zijde van de clubs waren het gevolg. Er was immers Europacupvoetbal te vergeven, en dat was niet zonder belang voor de clubkassen. Onder druk van de ach- De ongelukkige was Feyenoord, twee jaar eerder winnaar van de eerste betaalde "double". Op de tweede april kwamen de Rotterdammers er amper aan te pas tegen een Ajax dat al binnen een goed half uur een onoverbrugbaar gat had geslagen. Door Nuninga, Keizer en Cruijff ston den de cijfers 3-0 op het bord, en pas in de tweede helft kon Cor Veld hoen, via een benutte penalty, daar nog iets aan veranderen. Ook in de tweede ronde trof Ajax een tegen stander die een leuke finale tegenstander had kunnen zijn. DWS, drie jaar eerder landskampioen maar inmiddels alweer afgezakt tot een middenmoter. Heel even leek het een leuke wedstrijd te zullen worden, toen Frans Geurtsen al na vier minu ten de blauw-zwarte Amsterdammers aan de leiding bracht. Vijf minuten la ter was het alweer gelijk door Keizer, Voor de vierde keer in zijn historie heeft Ajax de KNVB-Beker bemachtigd. De in trai ningspak gestoken Gert Bals toont de bokaal temidden der Ajax-fans op de Eretribune. v - terstand besloot de KNVB dan in godsnaam toch maar een beker uit te loven, maar dan wel in een geam puteerde reeks wedstrijden. Alleen de Eredivisieclubs en de beste veer tien eerste-divisieclubs per 5 maart gingen in de champagnekoeler voor de loting voor de eerste ronde. Daarbij werd fluitend voorbijgegaan aan de belangen van de kleinere clubs, die immers baat hadden bij een bezoek van een aansprekende tegenstander. Het bekertoernooi werd bij voorbaat gedegradeerd tot een onderonsje van de sterkere clubs. Tot overmaat van ramp kreeg de bond het voor elkaar al in de eerste ronde tot een loting Ajax—Feyenoord te komen, zodat in ieder geval één van de twee veruit sterkste clubs van Nederland meteen alweer zijn biezen kon pakken. 6

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 6